Як вивести пляму від чаю — Весела оселя

зміст статті

Чай — один з кращих напоїв в світі. Однак ненавмисно перекинута на себе чашка може стати серйозною проблемою. Чайні плями досить важко вивести. Звичайні засоби тут не допоможуть, так як на одязі, особливо білої, все одно залишиться хоч і блідий, але помітний жовтуватий слід. Рішення — хімчистка. Але не завжди є можливість звернутися до професіоналів, так і ціна послуги може бути не порівнянна з ціною за зіпсовану річ, часом простіше купити нову. Є й інші рішення — зробити все самостійно, використовуючи підручні засоби. Розглянемо, як вивести пляму від чаю і повернути красу улюбленої одязі.

застіривать

Якщо пляма свіже, ще мокре, а чай був неміцний, то діючи оперативно, можна обійтися без радикальних методів. Просто виперіть одяг вручну. Чому потрібно відпирати руками? Справа в тому, що так ви зможете сконцентрувати зусилля саме на забрудненні, чого пральна машинка зробити не в змозі. У машинці-автомат для цього доведеться підібрати режим з високою температурою і великими оборотами, чого може просто не пережити тканину речі. Стираючи ж як зазвичай, чайне пляма тільки сильніше в’їсться в волокна тканини і вивести його буде вже неможливо.

Як вивести пляму від чаю - Весела оселя

Отже, намочіть свіжий слід від чаю теплою водою і добре потріть господарським милом. Якщо тканина допускає, то пам’ятайте, наскрібши це місце щіткою. Далі сполосніть знову ж теплою водою і оцініть результат. Якщо необхідно, виперіть ще раз.

Шовкові або вовняні речі відпираються від чаю, використовуючи гліцеринове мило.

Засоби з хлоркою

Підійде будь-який засіб для виведення плям або відбілювач, якщо шукаєте, ніж відіпрати чай з білого. Для кольорових тканин цей спосіб не підійде, інакше матеріал злиняє, а цю проблему можна буде вирішити тільки двома способами: виконав одяг або прикривши на пошкоджене місце який-небудь нашивкою. Також містять хлор кошти використовуються на натуральних тканинах, наприклад, бавовні або льоні, які в змозі перенести стільки агресивна дія, зберігши початковий вигляд.

Засіб використовуйте відповідно до інструкції на упаковці. Після того, як відіпрати плями від чаю вийшло, виперіть одяг вже в пральній машині або вручну за використання приємно пахнуть миючих засобів, які в стані перебити неприємний запах хлорки.

Врахуйте, хлорка може викликати алергію, тому працюйте з нею тільки в рукавичках.

бура

А чим вивести чай з кольорового одягу? Тут в хід йде розчин бури в гліцерині, який можна купити в аптеці.

Бура розлучається з водою в співвідношенні 1 до 1. Далі змочуючи губку в отриманому розчині, виведіть чайне пляма, протираючи від краю до центру. Повторювати, поки слід повністю не зникне. Якщо ж жовтуватий відтінок все ж залишається, то в кінці можна обробити цю ділянку розчином невеликої кількості солі і лимонної кислоти. Далі одяг заперіть з господарським милом або в пральній машинці. Якщо чайний слід ще залишився, то повторно обробіть його бурою.

Як вивести пляму від чаю - Весела оселя

Оцтова, лимонна або щавлева кислота

Кислоти активно вступають в реакцію з різними забрудненнями, тому можуть стати ефективним засобом і в боротьбі з чайними слідами.

Найпростіший варіант — оцтова кислота, яка знайде на будь-якій кухні, а якщо її немає, то купити її можна в найближчому продуктовому. Наберіть склянку води і влийте в нього столову ложку оцту. Замочіть в цьому розчині забруднену ділянку одягу, після чого добре виперіть. Якщо слід від чаю не дуже яскравий або свіжий, то повинно допомогти.

Більш ефективною в тому, як вивести чайні плями, буде лимонна кислота. Для початку обробіть забруднену ділянку нашатирним спиртом, після чого протріть розчином лимонної кислоти з водою у співвідношенні 1 до 10. В кінці заперіть з господарським милом.

Як вивести пляму від чаю - Весела оселя

Ще один спосіб виведення чаю з білої бавовняної одягу — щавлева кислота. Однак купити її складніше, тому що не в кожному господарському магазині можна зустріти такий товар. Змішайте щавлеву і лимонну кислоту в співвідношенні 1 до 2, розбавте склянкою води і вийшов засобом для виведення плям обробіть тканину. Засіб досить сильне, тому кольорові і делікатні тканини краще їм не обробляти, хіба що заради експерименту.

гліцерин

Одну столову ложку гліцерину змішуєте з 4 столовими ложками нашатирного спирту і замочують в цій суміші забруднену ділянку. Цей спосіб допоможе як вивести чай з одягу, так і впорається з плямами від кави.

Якщо чайне пляма вже старе, то для більшої ефективності гліцерин підігрійте і, поки він теплий, нанесіть на тканину.

Рада наостанок

Перш ніж використовувати будь-якої з описаних способів, як вивести пляму від чаю, перевірте запропоноване засіб на непомітній ділянці одягу. Тільки переконавшись, що колір тканини не зміниться, і вона не деформується, можна приступати до чищення.

Відео огляд відбілювача, легко відпираючого плями кави і чаю:
Категорія: Як?


Додати коментар

*

*

Ваш коментар: