Як відучити дитину від грудного вигодовування: кращі перевірені способи

зміст статті

Грудне вигодовування має безліч переваг, вважається, що чим довше годує мама малюка, тим для нього краще. Однак, рано чи пізно настає момент, коли необхідно відучити малюка від маминих грудей. Як це зробити правильно, щоб не принести дитині шкоди?

Як довго годувати малюка грудним молоком?

Як відучити дитину від грудного вигодовування: кращі перевірені способи

Щоб відлучення від грудного вигодовування пройшло легко, до нього потрібно правильно підготуватися

Запитавши у фахівців, в якому віці можна позбавити дитину грудей, жінка не отримає однозначної відповіді. Думки педіатрів сильно розходяться. Одні стверджують, що годувати грудним молоком немовля після року вже немає сенсу, оскільки воно не забезпечує вже малюка необхідними поживними речовинами. А от прихильники більш радикальних поглядів кажуть, що дитина може прикладатися до грудей так довго, як сам того хоче.

Материнське молоко є головним продуктом для дитини у віці до року. Якщо у жінки є молоко і можливість годувати своє чадо довше, це піде малюкові тільки на користь. Відомо, що грудне молоко має захисні і протиінфекційними властивостями, тому воно зміцнює дитячий імунітет і скорочує ризики розвитку інфекційних захворювань.

Грудне вигодовування забезпечує тісний фізичний і психоемоційний контакт між дитиною і його мамою, що сприяє здоровому розвитку дитини. Не варто забувати і про користь тривалої лактації для самої жінки, адже так знижується ризик розвитку раку молочної залози. Слід прислухатися до порад лікарів, однак, коли краще відучувати дитини від грудного вигодовування, вирішувати його мамі.

Правила відлучення малюка від грудей

Як відучити дитину від грудного вигодовування: кращі перевірені способи

Поступово грудне годування слід замінити прикормом, привчаючи малюка до нової їжі

При поступовому і правильному введенні прикорму відлучення немовляти від грудей проходить легко, швидко і безболісно. Якщо дитина три рази в день отримує прикорм, він зможе вже обійтися без маминих грудей. Зазвичай діткам в 10-місячному віці дають прикорм вже 3 рази в день, саме в цей період можна скоротити кількість прикладань до грудей, залишивши вечірній і нічний годування.

Є кілька важливих рекомендацій, як правильно відучити дитину від грудного вигодовування, дотримуючись їх, можна уникнути багатьох помилок. Перш за все, перед тим як почати відучувати дитину від грудей, слід вирішити для себе, з якою метою ви це робите. Якщо вам потрібно вийти на роботу, відмовтеся від ранкового прикладання до грудей. Якщо ви постійно перебуваєте з малюком, звичайно ж, краще прикормом замінити одне денне годування.

Перед годуванням малюкові потрібно дати 50 грам суміші або дитячого кефіру, догодовування його потім грудним молоком. Через кілька днів можна буде повністю замінити одне годування прикормом чи молочною сумішшю. Так поступово почне вироблятися все менше молока і незабаром вона сама зникне, адже його виробляється рівно стільки, скільки потрібно дитячому організму.

Що робити, якщо потрібно терміново забрати малюка від грудей?

Як відучити дитину від грудного вигодовування: кращі перевірені способи

Щоб дитина легше переніс відлучення від грудей, слід його відволікати іншими способами

Як забрати дитину від грудного вигодовування, якщо немає часу на поступову заміну маминого молока прикормом? Бувають ситуації, коли жінка не може продовжувати годувати дитину грудьми. Причин цьому безліч — хвороба, необхідність вийти на роботу або терміново кудись поїхати. Безумовно, термінове відлучення від грудей не піде на користь дитині, воно неминуче викличе стрес у крихти.

Щоб у жінки не було проблем зі здоров’ям, викликаної застоєм молока, його потрібно потроху зціджувати. Однак до кінця спустошувати груди не потрібно, оскільки такі дії призведуть до посиленого вироблення молока.

Іноді в молочній залозі починає розвиватися запальний процес: груди стає щільною, збільшеною і гарячої. В такому випадку не обійтися без холодних компресів, до грудей можна прикласти лист капусти. Зняти запалення допоможе застосування всередину настою м’яти або шавлії. Приготувати його просто: столову ложку подрібненого листя заливають склянкою окропу, настоюють 15 хвилин, охолоджують, доливають окропом до початкового рівня і п’ють по? склянки 3 рази на день.

Чого не можна робити при відучення від грудей?

Щоб не нашкодити своїй дитині і собі під час отучения від грудного вигодовування, слід знати, чого категорично не варто робити:

  1. При можливості не варто залишати дитину з іншими родичами. Якщо мами немає поруч, коли малюка позбавили грудей, для нього це буде подвійним стресом. Замість того щоб йти від дитини, краще навчитися його відволікати і втішати іншими способами.
  2. Заборонено перетягувати груди. Раніше це був найпоширеніший спосіб, за допомогою якого жінки-годувальниці зупиняли процес лактації. Насправді здавлювання порушує кровообіг в молочній залозі, в результаті чого створюються сприятливі умови для розвитку маститу.
  3. Не варто обмежувати себе в їжі і пиття, вважаючи, що так зменшиться кількість вироблення молока. Насправді голодування стане причиною зниження імунітету.

Якщо не вдається знизити лактацію, можна скористатися спеціальними препаратами. Однак слід знати, що всі вони містять в собі гормони, які можуть несприятливо позначитися на здоров’ї жінки. Крім того, ні в якому разі не можна після прийому таблетки продовжувати грудне вигодовування.

При правильній підготовці і поведінці батьків процес відібрання дитини від грудей не є серйозної проблеми. Якщо дитину розважати і заспокоювати, можна зменшити його занепокоєння і, таким чином, уникнути стресу.
Категорія: Грудне годування


Додати коментар

*

*

Ваш коментар: