Як відіпрати пляму від фарби з одягу: акрилову, масляну, гуаш

зміст статті

Кожен може потрапити в неприємну ситуацію забруднивши одяг в фарбу. Обставини можуть бути різними, але як повернути улюблену річ до первісного вигляду? Які підручні засоби можна використовувати? Пропонуємо Вам кілька життєвих порад, як відіпрати фарбу з одягу.

Кожен з нас хоча б один раз в житті потрапляв у неприємну ситуацію, пов’язану з плямами від фарби. Варіантів забруднитися безліч:

 • сісти на пофарбовану лавку;
 • забруднитися про свіжопофарбовані перила в парку або стіни в під’їзді;
 • під час малювання з дитиною або самостійно;
 • в процесі ремонту і т.д.

Способів зіпсувати фарбою якийсь одяг, а вже тим більше улюблену річ — безліч, а от для позбавлення від таких плям потрібно постаратися. Перше, що слід зробити при виявленні, що одяг забарвилася, це уважно оглянути пошкоджене місце. Важливо правильно визначити тип забруднення, адже у кожного барвистого матеріалу свій хімічний склад, сполучні, відтінки, а, відповідно, повинні застосовуватися різні засоби для видалення плям. Багато що залежить, як вивести фарбу з одягу, від того з чого пошитий одяг і який у неї колір, адже у кожної тканини свій склад і щільність.

Як відіпрати пляму від фарби з одягу: акрилову, масляну, гуаш

Масляна фарба

Є одним з найбільш поширених варіантів забруднення. Залежно від «свіжості» виявленого забруднення, видалити її можна декількома способами. Розглянемо підручні і професійні засоби, ніж вивести фарбу з одягу:

 • Свіжу масляну фарбу можна відіпрати за допомогою соняшникової олії. Для цього покладіть під забруднену ділянку шматочок білої бавовняної або лляної тканини в якості «промокашки», змочити ватний тампон в маслі і потерти забарвлене місце. Спосіб досить трудомісткий, але дієвий. Плями від соняшникової олії згодом можна відіпрати звичайної пранням з використанням господарського мила або засоби для миття посуду.
 • Крім соняшникової олії можна використовувати оліфу, маргарин і вершкове масло. Ощадливі господарки рекомендують відразу ж обробляти миючим засобом для посуду, для більш якісного усунення жирних плям, і закинути в пральну машинку для остаточного очищення.
 • Відмінно видаляють свіжу олійну фарбу скипидар і ацетон. Даний спосіб більш поширений, так як він швидший, ніж попередній. Плями від скипидару, ацетону та сумішей на їх основі можна видалити за допомогою бензину або гасу.

Використовується саме господарський очищений бензин, тому що звичайний може просто зіпсувати річ.

 • Нагрітий до гарячого стану гліцерин видаляє плями від масляної фарби навіть з найбільш тонких і примхливих тканин. Гліцерин видаляється з одягу розчином соди.
 • Застарілі плями від масляної фарби видалити складніше, оскільки вони містять в своєму складі оліфу, непідвладну органічних розчинників після висихання. Їх краще видаляти уайт-спіритом, водним 25-ти відсотковим розчином етилового спирту і аміаку або змішаними в трьох рівних частинах очищеним господарським бензином, трихлоретиленом і скипидаром.
 • Професійними засобами для виведення плям для олійних фарб є: «Агідель», «Сопа», «Віці», «Хвилинка», «Оригінал», «Сорбент». У кожному з цих коштів діючою речовиною є органічні розчинники. При використанні професійних засобів для виведення плям періть в рукавичках за допомогою змоченого в засобі тампона. Видалення проводиться круговими рухами у напрямку до центру плями. В іншому випадку можна замість видалення сліду від фарби просто збільшити його розміри.

Водоемульсійна фарба

Водоемульсійну фарбу з одягу можна відіпрати різними способами. Чим свіжа пляма, тим простіше його вивести. З свежепоставленной водоемульсіонкі видаліть згустки за допомогою загостреного скребка або звичайною ложки. Потім обробити пляму водним розчином 1: 1 крем-мила для рук або миючого засобу для посуду за допомогою губки.

Як відіпрати пляму від фарби з одягу: акрилову, масляну, гуаш

Застарілі плями від втиснути фарби можна вивести за допомогою езопрілового спирту або звичайного лаку для волосся, нанесених на ватний диск або тампон. Втирання відбувається не більше однієї хвилини. Потім склад змивається з одягу звичайною водою. Як правило, видалення застарілих плям вимагає двох-трьох циклів.

Професійні засоби для виведення плям, які використовуються для видалення водоемульсійних плям не повинні містити в своєму складі органічних розчинників. Такі кошти лише змінять колір плями, але не видалять його. Після зміни кольору, а відповідно, і складу, відіпрати фарбу практично неможливо.

Акрилова фарба

Акрилову фарбу тим ефективніше відіпрати з одягу, ніж свіжа пляма.

Надлишок свіжої фарби промокніть серветкою, паперовим рушником або шматочком бавовняної тканини, максимально видаливши його. Після цього обробляється езопріловим спиртом (рідина наливається на пляму), потримати 5-15 хвилин (в залежності від щільності тканини), а потім випрати одяг у пральній машині.

Свіжа пляма можна обробити лаком для волосся або рідиною для миття скла, залишити на 1-2 хвилини, а потім видалити за допомогою ватного тампона. Важливо не допустити висихання кошти на одязі, тому відразу після очищення необхідно ретельно випрати річ.

Засіб для миття посуду, змішане в пропорції 1: 1 з теплою водою, допомагає тільки в позбавленні від свіжих плям акрилової фарби на джинсах і інших щільних тканинах.

Як відіпрати пляму від фарби з одягу: акрилову, масляну, гуаш

Якщо акрилова фарба встигла висохнути, необхідно замочити річ в ємності з холодною водою (не більше 30 градусів) на 1-5 хвилин, щоб річ гарненько переповнилася вологою, злегка віджати і обробити пляму тампоном, змоченим в розчині 9% -го оцту і нашатирного спирту 1: 1 з дрібкою солі. Міняти тампони слід в міру їх забруднення, а потім випрати річ в пральній машині. Якщо залишки акрилової фарби все ще будуть помітні, необхідно повторити процедуру.

Використання професійних засобів для виведення плям і засобів на органічній основі відносно плям від акрилових фарб недоцільно.

Акварель і гуаш

Акварель і гуаш з одягу найчастіше можна просто відіпрати в машинці при інтенсивному пранню. Але це тільки свіжі «мокрі» плями. Для видалення плям, що встигли висохнути, необхідно попередньо очистити тканину від згустків фарби і замочити річ в теплому мильному розчині (мова йде тільки про господарському милі). Після цього, спробуйте відіпрати одяг за допомогою пральної машинки. У 99 випадках зі 100 акварель буде виведена. Що стосується гуаші, то тут співвідношення приблизно 50:50.

 • Якщо не вдалося відіпрати гуаш таким способом, то слід спробувати розчин 1: 1 (нашатирний спирт і гліцерин). Обробіть пляма цим розчином за допомогою ватного тампона, завдаючи складу від країв до центру, а потім залишити на 1 годину, після чого відіпрати річ в машинці або в ручну.
 • Для щільних тканин можна використовувати суміш з бензину і оцту або нашатирного спирту з щавлевої кислотою. В обох випадках проводити обробку плям слід тільки з використанням рукавичок. Важливо пам’ятати, що обробляти плями такими способами слід з обережністю, а вони самі згодом повинні бути ретельно видалені з одягу.

Як відіпрати пляму від фарби з одягу: акрилову, масляну, гуаш

Який би з вищеперелічених способів видалення фарби ви не вибрали, важливо пам’ятати, що попередньо потрібно випробувати будь-який засіб на шматочку цієї тканини. Переконавшись у відсутності зміни кольору, линьки або розшарування тканини, можна приступати до видалення основного плями. Якщо ж впорається з проблемою не вдалося — не турбуйтеся, можливо, це відмінний привід оновити гардероб.
Категорія: Як?


Додати коментар

*

*

Ваш коментар: