Як прати мембрану — Веселий Будинок

зміст статті

Мембранна тканина з’явилася порівняно недавно. З неї роблять вже не тільки гірськолижні, спортивні костюми, а й повсякденне, робочий одяг. Особливо популярна вона стала для пошиття дитячих зимових комбінезонів, так як дозволяє знизити вагу вироби, що спільно з легким утеплювачем робить комбінезон просто невагомим. Поширеність мембрани природно викликає питання, як її прати.

При всьому при цьому все ще існує думка, що мембрану категорично заборонено прати. Таке твердження пояснюється тим, що перші моделі мембранної одягу дійсно не рекомендувалося мочити, оскільки це могло погіршити якість виробу. Але з тих пір технології зробили крок вперед, подібних заборон вже немає. Навіть навпаки, виробники настійно радять розібратися, як прати мембрану, і робити це регулярно. Особливо якщо справа стосується гірськолижних костюмів, про прання яких розказано тут.

Чому так важлива прання мембрани? Так звані «дихаючі» властивості матерії забезпечуються за рахунок її пористості. Під час носки пори забиваються брудом, що знижує якість виробу. Також людина пітніє, що створює агресивне середовище, яка при взаємодії з мембраною призводить до руйнування її структури. Все ще гірше, коли справа стосується мембранного дитячого комбінезона, адже діти люблять знайти, де погрязнее. Як підсумок, без прання мембранна одяг швидко зіпсується. Але не кожна прання тут підходить.

Чим прати?

Якщо ви купуєте мембранну куртку, то обов’язково відразу купите і засоби для прання мембрани. Якщо такого немає, можна скористатися рідким м’яким миючим засобом або милом.

Мило також можна використовувати для виведення плям. Спеціальні засоби можуть не впоратися, оскільки припускають делікатне прання. Якщо ж брудне пляма не випрані, то натріть його милом і сполосніть.

Як прати мембрану - Веселий Будинок

заборони

Перш ніж прати куртку з мембраною, дізнайтеся, як цього робити не варто:

 • Категорично заборонено прати мембрану порошком або іншими кристалічним засобом. Чи не розчинилися кристалики можуть забити пори тканини. Як підсумок, вона остаточно зіпсується.
 • Протипоказана прання виробів з мембраною хлорсодержащими засобами. Хлор фактично перфорує мембранну тканину, тобто збільшує кількість часу. Така форма є більш «дихаючої», але при цьому інші властивості (водовідштовхувальні, вітрозахисні) сходять на «ні».
 • Ніяких агресивних миючих засобів, ополіскувачів, кондиціонерів. Вони руйнують структуру мембрани.
 • Мембрана погано переносить високі температури. Це може привести до склеювання пір. Тому прати в температурі вище 40 градусів її протипоказано, заборонено гладити і сушити біля обігрівальних приладів.
 • Не можна викручувати, віджимати. Якщо перете в пральній машині, то віджимання вимкніть, а якщо вручну, то необхідно воді дати стекти самостійно, підвісивши одяг над ванною. Викручування може привести до мініразривам і розтягування тканини.

Прання одягу з мембраною: поетапно

Тепер залишилося вибрати, як прати: вручну або в пральній машині. Щоб вибрати, подивіться на бирку до одягу, на ній будуть вказані основні вимоги до догляду.

Як прати вручну:

 1. Наберіть ванну теплою водою (до 40 градусів) на третину. Розведіть шампунь для прання мембрани, дотримуючись інструкції на баночці.
 2. Опустіть куртку в воду, притисніть, щоб просочилася. За допомогою м’якої мочалки потріть забруднені ділянки. Сильно не мисліть, інакше зіпсуєте тканину.
 3. Сполосніть під душем або краном.
 4. Потримайте на вазі, щоб стекла вода, після чого замотайте куртку в махровий рушник або всмоктує тканину.
 5. Розправте одяг, розправивши руками все складочки, залиште сохнути горизонтально подалі від обігрівальних приладів. Також уникайте прямих сонячних променів, інакше на тканині з’являться вигорілі плями, які вже не вивести.

Як прати мембрану - Веселий Будинок

Прання куртки з мембраною в пральній машині ще простіше:

 1. Режим — «делікатний».
 2. Температура — 30-40 градусів.
 3. Віджимання, сушка — відключити.
 4. Залийте миючий засіб.
 5. Застебніть на куртці, комбінезоні всі ґудзики і блискавки. Можна додатково покласти одяг в мішок для прання.
 6. Як простягається, обмотайте махровим рушником, розправте і покладіть сушитися.

Після прання мембрану обов’язково необхідно обробити просоченням.

Просочення може бути рідкою або у вигляді аерозолю. Рідку просочення розводять у воді, відповідно до інструкції, і опускають в розчин, що вийшов одяг на деякий час. Аерозоль використовувати простіше — досить розпорошити його на тканину.
Категорія: Як?


Додати коментар

*

*

Ваш коментар: