Види масажу

зміст статті

Види масажу

Масаж поділяється на безліч видів залежно від того, яка мета переслідується і від того, яким способом проводиться масаж. Отже, розрізняють гігієнічний масаж, спортивний, лікувальний, косметичний, апаратний, сегментарно-рефлекторний, самомасаж та інші підвиди.

Крім цього, масаж буває загальний і місцевий. Кожен з масажів має певну мету і може підрозділятися ще на підвиди.

Гігієнічний масаж.

Гігієнічний масаж є профілактичним методом попередження різних захворювань, а також спрямований на підтримку адекватного функціонування органів і систем організму. Тобто гігієнічний масаж — це відмінний засіб для зміцнення здоров’я. Гігієнічний масаж буває загальним і місцевим. Може поєднуватися з гімнастикою, душем, сауною, лазнею. Його може проводити сама людина у вигляді самомасажу або масажист. Використовують для гігієнічного масажу основні прийоми масажу, такі як погладжування, розминка, розтирання, вібрація.

Лікувальний масаж.

Лікувальний масаж — ефективний метод лікування захворювань і травм. Найпоширенішим видом є класичний масаж. У лікувального масажу, на відміну від гігієнічного, є свої показання та протипоказання.
Буває загальним і локальним (місцевим), коли точкою докладання є окрема частина тіла. Для лікувального масажу також як і для гігієнічного масажу застосовують чотири основних прийому плюс активно-пасивні руху.

Реабілітаційний масаж застосовують для відновлення функції пошкодженого органу. Наприклад, для відновлення після спортивних травм, переломів, оперативного втручання. Найбільш ефективним такий масаж буде при застосуванні його в сполученні з ЛФК, фізіотерапією та ін. При травмах застосовують цей вид масажу з метою поліпшення кровообігу і лімфовідтоку, що сприяє зниженню набряку тканин і відновленню їх, особливо в поєднанні з холодом на першому етапі лікування. На другому етапі холод змінюється тепловими процедурами.
Аплікації з льодом застосовують в перші кілька годин після травми. Холод володіє знеболюючим ефектом, а також гемостатическим і протизапальну дію.

При простудних захворюваннях в перші кілька днів застосовують баночний масаж, в основі якого лежить рефлекторний метод, в результаті якого виникає гіперемія і роздратування шкірних рецепторів вакуумом, який створюється в банках.
Згодом баночний масаж змінюється перкусійні масаж, який покращує відходження мокроти з дихальних шляхів, ніж полегшує дихання. Механічне подразнення стимулює дихальний центр.

Спортивний масаж.

Спортивний масаж включає в себе відновлювальний і мобілізаційний масаж. Метою його є підвищення функціонального стану спортсмена, поліпшення його працездатності, усунення втоми і запобігання травм.

Мобілізаційний масаж проводять перед тренуванням або перед змаганням. Залежно від психоемоційного стану спортсмена мобілізаційний масаж може бути заспокійливим або збудливим. Основним завданням мобілізаційного масажу є підготовка м’язів, серцево судинної системи до майбутніх навантажень.
Відновлювальний масаж проводять після фізичних навантажень. Мета- відновлення функціонального стану спортсмена, зняття втоми.

Сегментарно-рефлекторний масаж.

Сегментарно-рефлекторний масаж — це вплив на рефлексогенні зони тіла. З його допомогою відбувається подразнення шкірних рецепторів, а відповідна реакція залежить від інтенсивності дії. Основним завданням є вплив спеціальними масажними прийомами на сегменти спинного мозку, в результаті чого виникають внутрішні рефлекси, які змінюють діяльність внутрішніх органів і кровообіг в цих органах.

Косметичний масаж.

Косметичний масаж буває тільки локальним. Застосовується з метою запобігання передчасного старіння, для усунення різних косметичних недоліків. Може бути гігієнічним (тобто профілактичний), лікувальний і пластичний. Якщо косметичний масаж виконають за допомогою будь-яких апаратів, то це апаратний масаж, якщо руками, то це ручний масаж, якщо застосовують і те і інше, тоді це комбінований масаж.

Самомасаж.

Самомасаж — це ефективний засіб догляду за тілом, який буває локальним і загальним і можемо проводитися руками або апаратом, а також із застосуванням різних пристосувань для масажу: щіток, масажерів.

Прийоми масажу.

Для проведення масажу використовують різні прийоми, кожен з яких має певне призначення. Застосовують ці прийоми в певній послідовності залежно від ефекту, який необхідно досягти. Потрібно враховувати, що кожен організм реагує на масаж індивідуально, залежно від статі, віку, базового стану організму. Всі масажні прийоми підрозділяються на седативні (заспокійливі) і тонізуючі. До тонізуючим відносяться: розминання, вібрація, ударні прийоми. До седативним: погладжування. Розтирання бувають седативними і тонізуючими.

Масаж є відмінним методом профілактики і лікування травм і захворювань. Особливо актуально це у зв’язку із збільшеним кількістю випадків алергічних реакцій на медикаменти. Часом саме масаж творить чудеса там, де медицина залишається безсилою.

Категорія: Здоров'я


Коментарів: 3
 •  
  Гість  26.03.2016 18:09

  Масаж …. як багато переплелося в цьому чудовому слові. Читаючи цю статтю, так і хочеться перетворитися на маленьку відбивну котлетку, в на столі у досвідченого кухаря, ОЙ, вибачте у професійного масажиста.

 •  
  Гість  09.04.2016 17:56

  Дааа, масаж-це щось неймовірне! Ніщо так не розслабляє після важкого дня.
  До речі, масаж так корисний для схуднення! І на ноги, і на сідниці, і на живіт! Ось тут точно поєднання приємного з корисним! :)

 •  
  Гість  15.08.2016 11:42

  Ще хотіла додати медовий масаж, який зараз дуже став популярний. Якщо його правильно робити медовий масаж допомагає при целюліті і виводить солі.


Додати коментар

*

*

Ваш коментар: