Що мені слід розповісти доньці про менструації?

Що мені слід розповісти доньці про менструації?

Середній вік, в якому у дівчаток з’являється перша менструація, становить 12,5 років. Однак місячні у дівчаток можуть настати і в 9, і в 16 років, що є нормою. Спадковість, національність, харчування, фізична активність, вага тіла, стрес і загальний стан здоров’я визначають час початку у дівчинки першої менструації. Оскільки ознаки, що вказують на наближення першої менструації, відсутні, батькам необхідно поговорити з дочкою про менструації заздалегідь, до того, як це станеться, щоб вона не злякалася і для неї це не стало повною несподіванкою.

Дівчинка раннього підліткового віку повинна знати про нові відчуття і емоційних змінах, які їй належить випробувати, і повинна розуміти, що відбувається в її організмі під час менструації. Відмінним помічником у підготовці батьків до такої розмови з дочкою може послужити книга, написана спеціально для дітей раннього підліткового віку. Переконайтеся, що в ній є чітке зображення внутрішніх статевих органів дівчинки, щоб використовувані вами терміни мали конкретне відношення до малюнків, на які ви можете посилатися в бесіді. Ось короткий опис процесу для батьків.

Яєчники дівчинки містять фолікули, або камери, в кожній з яких знаходиться яйцеклітина. У пубертатний період збільшується вироблення жіночих гормонів, що призводить до дозрівання яйцеклітини. Обволікаючі яйцеклітину фолікули містять гормон естроген, який викликає зростання і ущільнення внутрішньої оболонки матки, готуючи її до вагітності. Приблизно за 14 днів до початку менструального циклу відбувається овуляція (коли яйцеклітина покидає матку). По фаллопієвій трубі яйцеклітина потрапляє в матку. Овуляція займає від двох до трьох днів і настає в середині менструального циклу. Це ті дні місяця, коли для дівчини існує ймовірність завагітніти, якщо у неї був статевий контакт. Якщо яйцеклітина не запліднена перед попаданням в матку, вона розсмоктується і разом з тепер уже непотрібною внутрішньою оболонкою матки виводиться через піхву у вигляді виділень.

У дівчаток, навіть мають менструації, овуляції зазвичай не буває протягом року чи двох після першої менструації. І приблизно стільки ж часу — близько року або двох — потрібно для того, щоб місячні дівчатка підліткового віку стали регулярними, тому затримки менструацій в цей період не є чимось незвичайним. З початком овуляций дівчинки можуть відчувати болі в животі, болі в попереку і метеоризм. Вони також більш схильні до змін настрою, пригніченості або дратівливості. Так, у підлітків теж буває передменструальний синдром (ПМС). Овуляція також означає, що дівчинка тепер може завагітніти — думка, від якої багатьох батьків кидає в холодний піт.

Дівчатка очікують перших місячних зі змішаними почуттями. Одні не можуть дочекатися, коли це відбудеться, з нетерпінням чекають місячних як справжню церемонію переходу в клан жінок і хваляться перед подругами, коли це нарешті відбувається. Інші дівчатка бояться цієї події, можуть бентежитися, вперше побачивши кров на нижній білизні, і намагаються приховати докази.

Категорія: Сім'я і діти


Коментарів: 2
  •  
    Гість  24.11.2015 09:45

    Добре, коли у матері і дочки довірчі відносини. Але в основному дівчатка дізнаються про те, як протікають місячні від подруг, а зараз і через інтернет.

  •  
    Гість  21.05.2016 11:41

    Якби мені мама пояснювала про те, що це таке подібними словами (які наведені в статті), то у мене швидше за все в голові б все переплуталося і цей весь розмова справив би більше негативних вражень, ніж він би просвітив мене про процеси, які відбуваються в моєму організмі.


Додати коментар

*

*

Ваш коментар: