Проносне при грудному вигодовуванні для лікування запору

зміст статті

Яке проносне при грудному вигодовуванні можна приймати мамі? Чи є безпечні засоби, які не завдадуть шкоди малюкові? Які техніки боротьби з запором рекомендують лікарі? Причини утрудненого відходження калових мас у годуючих мам і можливості вирішення проблеми.

Проносне при грудному вигодовуванні для лікування запору

Після пологів багато жінок стикаються з проблемою запору. Викликають його різні причини. Найпоширеніші — слабкість черевних м’язів через їх розтягування при вагітності, механічні пошкодження внаслідок кесаревого розтину. Але є й інші причини.

 • Тиск матки на кишечник. Народження дитини зменшує його, але не усуває повністю, що ускладнює рух калових мас по кишечнику. Чи не встигла відновиться матка важить близько кілограма. У свій «добеременний» розмір вона повернеться приблизно через шість тижнів.
 • Зсув кишечника. Під час пологів його відділи могли переміститися. Чи не фізіологічне для вашого організму стан компенсується очікуємо. Тіло чекає, коли кишечник повернеться в нормальне розташування, після чого зможе виконувати свої функції повноцінно. Зазвичай на це потрібно кілька днів.
 • Порушення перистальтики. Причиною його стає психологічний стрес жінки або гормональний сплеск. Кишечник «завмирає» або, навпаки, починає працювати дуже інтенсивно, що викликає спазм його відділів.
 • Страх жінки. Після важких пологів з розривами промежини мама боїться тугіше, щоб не викликати розбіжності швів. Страх цей, як правило, не обгрунтований, але перешкоджає нормальній дефекації породіллі.
 • Невідповідна дієта. Стає причиною запору після повернення жінки з пологового будинку. Нова роль мами, повна відсутність часу не дозволяють жінці нормально харчуватися, змушують «їсти на бігу». Брак в раціоні продуктів, багатих на клітковину, призводить до зниження ефективності роботи кишечника по виведенню калових мас.
Більшість причин, що викликають запор у молодої мами, проходять самі. Найчастіше приймати проносний засіб при лактації не потрібно. Якщо у жінки не виходить сходити в туалет до трьох днів, але при цьому відсутні неприємні відчуття і болі в животі, використовувати ліки не потрібно.

Прийом лікарських препаратів варто починати, якщо запор існує більше трьох днів. І супроводжується неприємними симптомами: здуттям, метеоризмом, болями. Попередньо слід з’ясувати вид розвинувся запору, так як від цього залежить вибір тактики лікування.

Проносне при грудному вигодовуванні для лікування запору

Який буває запор

Лікарі розрізняють дві форми захворювання з різною природою виникнення.

 • Атонічний. Є наслідком м’язової слабкості, що порушує перистальтику кишечника. Може виникати внаслідок механічної травми (розріз м’язів). Часто супроводжує жінок, які перенесли кесарів розтин. Виявляється болями в області живота, відчуттям наповненості кишечника, нудотою, зниженням апетиту і метеоризмом. Якщо сходить в туалет вдалося, калові маси жорсткі на початку дефекації, після цього відходять у вигляді рідкого стільця. Можуть супроводжуватися кров’яними виділеннями.
 • Спастичний. Його причина — підвищеної тонус кишечника. Надмірна перистальтика змушує його «затискати» себе, що проявляється болями, зазвичай в лівому боці. Жінка також може відчувати нудоту, млявість, втрату апетиту. При спробах сходити в туалет, калові маси виходять дуже щільними, як «камінці». Основною причиною спастичного запору є психологічний стан жінки, стрес, післяпологова депресія.

Якщо до вагітності жінка страждала запорами, після пологів вони виникнуть знову. В більшості своїй вони розвиваються через індивідуальних особливостей товстого кишечника з подовженими відділами. При проходженні по більшому «шляху» калові маси втрачають рідину і їх виведення з організму важко.

НАШІ ЧИТАЧІ РЕКОМЕНДУЮТЬ! Для профілактики і лікування паразитних заражень наші читачі радять Засіб від паразитів «Intoxic Plus». Воно складається виключно з лікарських рослин, зібраних в екологічно чистих місцях, які мають вкрай високою ефективністю в очищенні організму від паразитів, а також оздоровлюють і захищають організм в цілому. Дізнайтеся думку лікарів … »

лікування запору

Лікар акушер-гінеколог Світлана Литвинова рекомендує підходити до вирішення делікатної проблеми комплексно. Нам під силу жінки виправити ситуацію, не вдаючись до лікарських препаратів.

Проносне при грудному вигодовуванні для лікування запору

дієта

Дотримуватися раціон харчування, збагачений грубою клітковиною, слід не тільки при наявності проблеми, але і для її профілактики. Усунути запор мамі, що годує допоможуть:

 • крупи — вівсяні висівки, перловка, гречка, пшоняна, мюслі;
 • хліб — чорний або з висівками;
 • рослинне масло — соняшникова, оливкова, лляна;
 • овочі, фрукти — гарбуз, кабачок, морква, всі види капусти, буряк, яблука, черешня, абрикоси, сливи в сирому і приготованому вигляді;
 • кисломолочні продукти — натуральні домашні йогурти, багаті лактобактеріями.

Напої з сухофруктів смачні і особливо корисні зараз. Вони забезпечують організм вітамінами і м’яко очищають кишечник.

Проносне при грудному вигодовуванні для лікування запору
Проносне при грудному вигодовуванні для лікування запору
Проносне при грудному вигодовуванні для лікування запору

Лікарські засоби

Вибирати проносне при грудному вигодовуванні слід, грунтуючись на його безпеки для малюка. Більшість коштів, представлених в аптечній мережі, мамі не підходять. Слід використовувати лише ті, які не всмоктуються в кишечнику і в кров, відповідно, в грудне молоко не проникають.

До таких препаратів належать засоби нового покоління.

 • Препарати на основі лактулози (сиропи). Допускається до використання проносне при лактації «Дюфалак», «Лактулоза Полі», «Нормазе», «Порталак», «Ромфалак». Діюча речовина цих лікарських засобів — лактулоза (фруктоза або дисахарид). Згідно з даними медичного довідника E-LACTANCIA, являє собою природне з’єднання, яке при проходженні по травному тракту не всмоктується в тонкому кишечнику. Потрапляючи в відділ товстого кишечника, відмовляє осмотичний послаблюючий ефект, тобто, не впливаючи на перистальтику, збільшує калові маси в обсязі, що викликає природний процес їх відходження. Виділяється з калом і в невеликій кількості з сечею. Відзначається відсутність препарату в плазмі крові матері, тому проникнення в грудне молоко є малоймовірним. Ліки на основі лактулози можуть призначатися дітям раннього віку.
 • Препарати на основі макрогола (порошки для суспензії). Діюча речовина макрогол містять такі препарати: «Форлакс», «Фортранс», «Фортеза РомФарм», «Транзіпег». Кожне проносний засіб при лактації містить синтетичний компонент макрогол (пропіленгліколь). Його молекули лінійної форми, вбирають воду. В організмі не видозмінюється, доходить до товстого кишечника, де чинить осмотичний проносну дію. Не викликає роздратування стінок товстого кишечника, не стимулює перистальтику. Виведення калових мас здійснюється природним шляхом завдяки збільшенню їх обсягу та насиченню вологою.
 • Препарати сени. В аптечній мережі представлені лікарськими засобами «сенаде», «Глаксенна», «Сенналакс», «Регулакс». Виготовлені з використанням індійської або олександрійської сени — чагарникової рослини. Вітчизняна медицина не рекомендує жінкам, що годують використовувати кошти на основі даного рослинного препарату для лікування закрепів. Вважається, що вони дратують стінки кишечника, стимулюючи аналогічні процеси в кишечнику новонародженого. Міжнародний довідник E-LACTANCIA вказує на непідтвердженість цих відомостей. І пропонує використовувати препарати на основі сени в якості безпечного і повністю сумісного з грудним вигодовуванням кошти. Рослина має послаблюючий ефект, в кишечнику не всмоктується. Американська академія педіатрії допускає медикаментозне лікування матері даними препаратами без необхідності переривання грудного вигодовування. Кошти на основі сени включені в приблизний перелік ВООЗ основних лікарських препаратів, сумісних з грудним вигодовуванням, 2002 року.
Приймати будь-які проносні препарати тривалий час не допускається, якими б безпечними вони не були. Згодом їх ефект знижується, потрібно підвищувати дозування. Тому проносне при грудному вигодовуванні для мами, за відгуками лікарів, — «швидка допомога», а не вирішення проблеми. Прийнявши його одноразово, слід з’ясувати причину закрепів і зайнятися її усуненням.

Свічки як проносний при лактації менш ефективні, ніж препарати для прийому всередину. Вони діють тільки в нижньому відділі товстого кишечника, тоді як розчини лактулози або макрогола впливають також на калові маси, розташовані вище.

Проносне при грудному вигодовуванні для лікування запору

цілющі настої

Замість лікарських засобів можна використовувати натуральні проносні настої. Для їх приготування використовуються прості компоненти, і вони повністю безпечні для малюка.

Усунути спастичний запор, викликаний спазмом відділів кишечника, допоможуть настої:

 • свіжовичавленого соку картоплі з водою в пропорції 1: 1, приймайте за тридцяти хвилин до їди тричі на день по 50 мл;
 • інжиру, настояного на воді, приймати холодним тричі на день.

Зменшити вираженість атонического запору, спровокованого неправильної дієтою або травмою черевних м’язів після кесаревого розтину, допоможуть відвари:

 • анісу, кмину і фенхелю, взятих по столовій ложці і заварених в склянці окропу, тричі в день;
 • листя ожини, кропиви, плодів горобини, фенхеля — Одну ложку суміші на склянку окропу, приймати тричі на день після їди.
«Одним з найбільш безпечних засобів для лікування запору у годуючої мами є чорнослив, — зазначає акушер-гінеколог Світлана Литвинова. — На цей продукт не буває алергії. Приймати можна у вигляді настою з ягід, залитих склянкою окропу ».

Проносне при грудному вигодовуванні для лікування запору

гімнастика

«Найпростіший і ефективний спосіб боротьби з запором для мами, що годує — це спеціальна гімнастика, — коментує проблему терапевт Ганна Іванчина. — Фізичні вправи допомагають швидко повернути тонус м’язів черевного преса, що стабілізує роботу кишечника, підвищує інтенсивність скорочення матки ».

В якості профілактики запору і для його усунення можна виконувати проста вправа:

 • лежачи на спині, зігніть ноги в колінах і глибоко вдихніть;
 • максимально надійти живіт, затримайтеся;
 • видихніть з силою ротом, втягніть живіт.

Цю вправу можна виконувати, починаючи з першого дня після пологів. Воно протипоказано жінкам, які перенесли кесарів розтин або з глибокими розривами промежини.

Фізичне навантаження, правильне харчування і безпечне проносне при лактації в разі гострої необхідності, допоможуть не тільки позбутися від проблеми запорів. Вони дозволять швидко привести тіло в форму після пологів, стануть основою гарного настрою мами, що годує і впевненості в собі. Делікатна проблема вирішувана, досить лише приділяти собі трохи більше уваги.
Категорія: Годування груддю


Додати коментар

*

*

Ваш коментар: