Прийоми лікувального масажу — глибокий масаж

зміст статті

Глибокий масаж

Щоб торкнутися нижні підшкірні шари або глибокі м’язові тканини під час масажу, необхідні більш сильні натискання. Такий вплив дає глибокий масаж методом глибокого погладжування. Ця техніка лікувального масажу не означає, що потрібно застосовувати силу і тиснути, а скоріше більш ефективно використовувати масу свого тіла. Глибоке погладжування виконують для розслаблення нижніх шарів м’язової тканини і поліпшення кровообігу в пацієнт області. Такі рухи також корисні для людей, що займаються спортом, з хорошим м’язовим тонусом і великою масою м’язів.

Прийоми глибокого масажу

Глибокий масаж виконується з великим зусиллям, коли одна рука практично вертикально робить тиск на тканини. У цьому випадку одну кисть можна покласти на іншу, посилюючи тиск.

Погладжування передпліччям — ще один прийом глибокого масажу, яку особливо ефективно використовувати на найширших м’язах спини.

Погладжування кулаком — короткі погладжують руху, вироблені стислій в кулак рукою для масажу сильно ущільнених областей на тілі. Ці методи масажу також використовуються при лікуванні захворювань скелетно-м’язової системи.

Застосування глибокого масажу

Глибокий масаж застосовується:

 • для стимуляції венозного відтоку і млявого кровообігу (щоб запобігти варикозне розширення вен і поява варикозної виразки);
 • для прискорення виведення зайвої рідини з підшкірних шарів або для зменшення набряку;
 • для поліпшення стану м’язової тканини;
 • для поліпшення зовнішнього вигляду шкіри, її еластичності і кольору;
 • для розслабляючого ефекту — ритмічні повільні рухи середньої сили;
 • для зміцнення м’язів пацієнт області — ритмічні швидкі рухи з глибоким тиском;
 • щоб розподілити масажні засоби по тілу — масло або крем;
 • для видалення продуктів розпаду, які утворилися під час виконання спортивних вправ, для зняття втоми, больових відчуттів і відновлення м’язів;
 • для розминки і розігрівання м’язів перед спортивними вправами. Розминка повинна завжди виконуватися перед спортивними вправами;
 • застосовується між масажними прийомами, щоб забезпечити безперервний і плавний перехід від одного прийому до другого;
 • на початку сеансу масажу, щоб пацієнт звик до рук масажиста і зміг розслабитися; на завершення сеансу масажу.

Вплив при глибокому масажі

Глибокий масаж

Коли руки виробляють надавлюють руху по шкірних тканин, кров просувається по венах, тим самим прискорюючи видалення з тканин крові з низьким вмістом кисню і виведення шлаків.

Глибокий погладжуючий масаж м’язів після фізичних вправ або занять спортом прискорює виведення молочної кислоти, знімає больові відчуття і нерухомість м’язів. Такий масаж допомагає м’язам відновитися і повернутися в нормальний стан.

В результаті посиленого венозного відтоку прискорюється кровотік через капілярне ложе, посилюється рух крові по артеріях, кисню і поживних речовин, прискорюючи надходження в тканини. В результаті стан шкіри значно покращується.

Посилення кровотоку прискорює процес обміну речовин в клітинах шкіри, що також впливає на стан шкірних тканин.

Тертя рук про шкіру і рух крові по тканинах нагрівають масажовану область. Тепло допомагає м’язам розслабитися і знімає больові відчуття.

Струм лімфи в лімфатичних судинах також прискорюється завдяки рухам рук. Потік лімфи направляється в лімфатичні вузли, там лімфа фільтрується і потім стікається в лімфатичні судини. З лімфою виводяться великі частки білка і міжтканинна рідину з міжтканинного простору. Прискорення процесу дренажу запобігає застою рідини в тканинах, який може призвести до набряку (пухлини тканини). При лікуванні набряку використовують прийоми стиснення і погладжування.

Посилення кровотоку і розширення капілярів шкіри провокують появу еритеми, яка позитивно впливає на колір шкіри. Поліпшується живлення шкіри, що теж сприятливо позначається на її зовнішньому вигляді.

Клітини базального рівня шкірного покриву стимулюються і починають ділитися швидше. Нові молоді клітини піднімаються на поверхневий рівень. Таким чином шкіра оновлюється.

Тертя рук по поверхні шкіри під час масажу сприяє видаленню мертвих клітин шкірного покриву, тобто прискоренню процесу відлущування, поліпшенню стану шкірного покриву.

Масла або креми, використовувані як засіб для масажу, живлять і зволожують шкіру.

Стимулюється діяльність сальних залоз, і вони починають виділяти більше шкірного сала, яке пом’якшує шкіру і робить її більш еластичною.

Тепло, вироблене під час глибокого масажу, стимулює роботу потових залоз, прискорюючи процес виведення шлаків з організму через посилене потовиділення.

Однак якщо тиск буде занадто легким і руки будуть ледь торкатися шкіри, то ефект буде прямо протилежним і нервові закінчення будуть роздратовані. Якщо ж тиск буде занадто сильним, то порушені будуть сигнали болю в шкірі і масаж викличе хворобливі відчуття. Тому потрібно стежити і розраховувати силу тиску і уникати небажаних ефектів.

Відео: Глибокий м’язовий масаж тіла

Категорія: Здоров'я


Коментарів: 4
 •  
  Гість  26.12.2015 08:44

  Дуже ефективна процедура, особливо для осіб, вічно зайнятих питаннями схуднення. Такий масаж добре "опрацьовує" тканини і "будить" організм.

 •  
  Гість  25.03.2016 20:15

  Масаж — насамперед мануально-терапевтічесская процедура для лікування всього організму. Головне знайти грамотного майстра, а не шарлатана. Причому фахівця необхідно абсолютно довіряти, інакше буде скутість і масаж не допоможе, а мануальні практики можуть нашкодити.

 •  
  Гість  13.04.2016 00:08

  arklace, а є якісь протипоказання для глибокого масажу? Якщо є варикозне розширення вен, напевно не можна робити?

 •  
  Гість  24.06.2016 14:22

  Масаж, особливо глибокий — прекрасна процедура, особливо добре релаксує масаж виконується під музику.


Додати коментар

*

*

Ваш коментар: