Правильна постава, причини і наслідки неправильної постави, вправи для виправлення постави

зміст статті

правильна постава

Якщо вам щось не подобається у вашому тілі, радимо в першу чергу звернути увагу на основу основ красивої фігури, а саме — поставу. Адже гарна фігура — це обов’язково правильна постава!

Багато хто з нас звикли ходити сутулість, ховаючи випирає живіт, низько схилятися над робочим столом, навантажувати себе найтяжчими пакетами з продуктами. Як тут збережеш витончену фігуру і граціозну ходу ?!

Причини неправильної постави

Щиро сподіваємося, що з поставою у вас порядок, але … За статистикою, 8 з 10 дорослих людей мають порушення постави різного ступеня. Тому скажемо так: швидше за все, у вас неправильна постава. Хоча б тому, що ви за нею не стежите. Загалом, якщо для вас справедливі хоча б декілька з нижчеперелічених основних причин порушення постави, то настійно просимо вас прислухатися до порад, наведеним у цій статті!

1. Збережена з дитячих років звичка сидіти за столом згорбившись;
2. Приховані комплекси від недосконалості власної зовнішності. І переважну роль відіграє зайву вагу, а точніше пов’язаний з ним психологічний аспект: ви немов прагнете приховати великий живіт, скулитися, ховаючи недосконалості фігури;
3. Часті стреси, які постійно тримають в напрузі не тільки розум, але і м’язи;
4. Постійне носіння високих підборів;
5. Постійні тяжкості в одній руці;
6. Великі груди;
7. Високий зріст;
8. Нелюбов до спорту (слабкі м’язи преса в цьому відіграють не останню роль).

Наслідки неправильної постави

наслідки неправильної постави

Здавалося б, стільки років прожили, як є, навіщо ще напружуватися, щось змінювати?

Треба! По-перше, тому що ще не так багато і прожили, а значить, ще можна виправити. Коли проживете багато — зрозумієте, навіщо треба було думати про поставу, та тільки пізно буде. А по-друге, і це головне, бо станете набагато здоровіше і привабливіше!

Мало хто знає, що іноді, щоб відчутно підтягнути живіт, досить виправити поставу, привести м’язи-держателі в вірне положення.

Крім того, неправильна постава загрожує не просто болями в попереку, а сколіозом, грижею міжхребцевих дисків, остеохондроз.
Якщо і далі тільки їсти і продавлювати диван, а в спортзал не ходити, можна перетворитися в нехорошу бабусю з казок, у якої спина з горбом, груди стає запалими, а плечі різко видаються вперед.

Да ладно б тільки страждав зовнішній вигляд! В результаті постійного неправильного положення спини, перерозподілу навантаження в області хребта порушується кровообіг внутрішніх органів (легень, шлунка, печінки), а значить, з’являється високий ризик виникнення захворювань. Задумайтесь: часті головні болі, утруднення дихання, болі в спині — все це теж «ягідки» неправильної постави.

Перевірка постави

1. Якщо у вас ще залишилися сумніви, рівна у вас спина чи ні, роздягніться і встаньте біля дзеркала. Стоячи обличчям до дзеркала, подивіться, розташовуються у вас плечі на одній лінії? Якщо одне нижче другого — сколіозу привіт.
2. Встаньте до стіни спиною, при цьому ноги повинні бути злегка розставлені, а руки розташовуватися уздовж тіла. Потилицю, плечі, сідниці і п’яти повинні стосуватися стіни. Встали? Тепер притисніть до стіни спиною так, щоб між нею і вашої попереком не можна було навіть палець просунути. Якщо відчули сильне напруження м’язів і навіть біль — постава порушена. Далі, щоб перевірити ступінь викривлення, зберігаючи це положення, відійдіть від стіни на пару кроків і утримуйте себе в такому ж становищі, як можна довше. Чим важче вам стояти, тим сильніше ступінь порушення постави.
3. Візьміть сантиметр і попросіть когось з домочадців виміряти вам відстань від сьомого шийного хребця (самий виступаючий на шиї) до нижнього кута лівої і правої лопаток. Обидва ці відстані при гарній поставі повинні бути рівні.

Вправи для виправлення постави

виправлення постави

Саме з нього стартує будь-який комплекс вправ для виправлення постави.

Знайдіть в будинку стіну без плінтуса. Встаньте спиною так, щоб притиснутися до неї тільки потилицею, спиною, сідницями і п’ятами. Уявіть, що ваше тіло застигло в такій позі, і, відірвавшись від стіни, пройдіть в цьому положенні 10 кроків вперед, 10 кроків вліво, 10 кроків вправо.

Тепер, не міняючи пози, знову встаньте біля стіни, перевірте правильність пози. Тепер, не відриваючи потилиці і спини від стіни, присядьте і встаньте. Зробіть крок вперед і знову присядьте-встаньте. Тепер підійдіть до стіни і перевірте, наскільки змінилося положення вашого тіла на відміну від правильного.

Далі, як тільки ви все освоїте, вправу можна ускладнити: крокувати в правильному положенні з предметом на голові, переважно з книгою.

Вправи для зміцнення плечового пояса

1. Встаньте прямо, розведіть ноги на ширину плечей. Долоні покладіть на плечі, підніміть лікті трохи вище плечей і розведіть їх в сторони. Повільно розводите їх в сторони і назад так, щоб лопатки торкнулися один одного.
2. Спробуйте зчепити руки за спиною. Права рука зверху, а ліва знизу, поміняйте руки.
3. Візьміть у руки невеликий предмет, передавайте його з руки в руку в тому ж положенні, що описано у вправі № 3.
4. Візьміть у руки рівну палицю (якщо є — гімнастичну). Розташуйте її горизонтально за спиною, у верхній частині ваших плечей. У такому положенні виконайте нахили вперед, вліво і вправо, зробіть повороти тілом в сторони.

Вправа для гнучкості

Встаньте на карачки. На вдиху опустіть голову і прогните спину так, немов підповзає під палицю (коліна при цьому не рухаються з місця), вирівняйте спину і підніміть голову. Видихніть. «Проповз» назад. Повторіть 5 разів.

Жертвам життя у комп’ютера

Недарма однією з характерних рис зовнішності програмістів називають сутулість. Сказати, що при постійному сидінні перед монітором страждає постава і у звичайних користувачів — нічого не сказати. І одна з причин виникнення лучезапястного синдрому — теж у неправильній поставі.

Тому для людей, змушених проводити кілька годин на день, згорбившись над клавіатурою, мало просто виправляти поставу будинку, потрібно і на роботі робити нехитрі вправи.

Наприклад, такі:
1. Поворот голови вліво-вправо, по колу — по 6 разів. Головне — робити це повільно.
2. Круговий обертання плечима, спочатку назад, потім уперед — по 10 разів.
3. Потягніться, немов тільки що прокинулися, 1-2 рази.
4. У положенні сидячи або стоячи поставте руки в боки, зведіть і розведіть лопатки — 7 разів.
5. Стоячи повільно нахиляйтеся назад, спираючись руками про поперек і намагаючись дивитися вгору.

Взагалі-то, покладено на 10 хвилин кожної години відриватися від комп’ютера і відпочивати. А якщо врахувати нашу головну мету, то можна і навіть дуже потрібно прогулятися в цей час по сходах. Думки про завалах в роботі, про нерозуміючим начальнику не повинні перешкодити. Просто вирішіть для себе, що вам важливіше: робота чи ви самі, ваше здоров’я. Якщо друге — зробите все для реалізації. Це ж, до речі, стосується і вашого схуднення!

На чому ви спите?

Для постави важливо те, на чому ви спите. Звичайно, в ідеалі спеціальні ортопедичні матраци, але тут справа в ваших фінансових можливостях. Ну а якщо фінанси спеціальні матраци не дозволяють, правильним буде спати на рівній твердій поверхні, поклавши під голову невелику подушку. Для кращого розслаблення можна взяти подушечку, набиту травами.
Категорія: Cпорт


Додати коментар

*

*

Ваш коментар: