Позаматкова вагітність і її ознаки

зміст статті

Ознаки позаматкової вагітності

Якщо вагітність хворобою не є, то позаматкова вагітність, ознаки якій розглянуті нижче, на жаль, є проблемою, яку бажано якомога швидше діагностувати і усунути.

Кому боятися?

Все ж, краще більш оптимістично дивитися на речі. По-перше, позаматкова вагітність не завжди призводить до безпліддя. По-друге, ознаки позаматкової вагітності зважаючи на їх серйозності, не можна ігнорувати і лише одиниці запускають ситуацію до колапсу, всі інші своєчасно звертаються за медичною допомогою.

Ризикують потрапити в статистику по виникненню позаматкової вагітності найчастіше жінки з інфекційними захворюваннями, із запальними процесами тазових органів. Саме тому поряд з лікувальними препаратами гінекологи призначають і контрацептивні — аж до повного лікування. До слова, застосування протизаплідних засобів знижує ризик виникнення позаматкової вагітності, як під час прийому, так і після нього. Варто замислитися, і, звичайно ж, обов’язково перевірити труби на прохідність після лікування.

Виділення.

Отже, які ж симптоми сигналізують про те, що з організмом не все в порядку? Найчастіше позаматкову вагітність супроводжують кров’янисті виділення. На відміну від звичайних виділень при менструації, виділення цього типу мають свою специфіку. Виділення коричневого кольору з густою консистенцією, з дрібними грудочками, що нагадують рідку глину, супроводжують найчастіше саме ті процеси, які потрібно негайно усувати медичним втручанням: викидень або його загрозу, а також позаматкову вагітність. Саме тому більшість жінок встигають помітити ці тривожні ознаки позаматкової вагітності ще на ранній стадії і звернутися до лікаря.

Тут слід зазначити наступний факт: найчастіше своєчасно звертаються за медичною допомогою ті жінки, які вже зробили тест на вагітність і виявили наявність кров’яних виділень. У цьому випадку занепокоєння за плід змушує вагітну не відкладати візит до лікаря, що допомагає прийняти заходи і навіть у багатьох випадках зберегти труби. Ті ж, хто приймає виділення за менструацію, не знає про свою вагітність і не робив тесту, найчастіше визначають свій стан за другою ознакою.

Болю.

Постійні тягнуть, колючі та ниючі болі внизу живота є головною причиною походу до гінеколога: у всіх випадках тут зволікати не можна. Але ось у чому проблема: деякі жінки воліють перечекати, списують ознаки позаматкової вагітності на симптоми перед менструацією, і дотягують терміни до критичних (найчастіше це 7-й тиждень). Великий ризик «прогавити» позаматкову вагітність переслідує жінок, у яких менструальні періоди завжди супроводжуються болями, вони звикли до них, і приймають їх за тимчасове явище. Цій категорії жінок можна порадити уважніше ставитися до себе в передменструальний період. І, звичайно ж, відвідати лікаря для того, щоб він допоміг впоратися з труднощами ПМС.

Непритомність.

Запаморочення і непритомність також входять в основні ознаки позаматкової вагітності . Якщо тест показав позитивний результат, але УЗД ще не визначає плід в матці, у жінки періодично відбувається почастішання пульсу, раптова слабкість, пітливість, непритомний стан, шум у вухах, обов’язково перевірити труби. Особливо, якщо ці симптоми супроводжуються больовими відчуттями в області живота.

Помилкова вагітність.

Медицина періодично стикається з випадками, коли жінка поступає в клініку з усіма ознаками позаматкової вагітності, але при цьому за кілька днів проблема дозволяється або викиднем, або звичайною менструацією. Через те, що позаматкову вагітність складно діагностувати раніше п’ятого тижня, жінка кілька днів спостерігається під пильною увагою лікарів з підозрою на СБ, після чого відправляється додому без підтвердження діагнозу. Звичайно, такий результат, незважаючи на свою загадковість, набагато краще, так як в цьому випадку труби залишаються здоровими. Але все ж, не потрібно сподіватися на таке рідкісне явище, і при всіх перерахованих вище ознаках важливо не відкладати візит до лікаря.

Категорія: Здоров'я


1 Коментарій
  •  
    Гість  13.08.2016 07:15

    Страшно, що іноді немає симптомів, ні болю, ні виділень. Моя родичка просто знепритомніла, коли лопнула труба. Слава Богу все закінчилося добре, через три роки навіть народила синочка.


Додати коментар

*

*

Ваш коментар: