Пимафуцин при вагітності проти молочниці

зміст статті

Пимафуцин при вагітності проти молочниці

Молочниця (кандидоз) це захворювання, яке багато жінок називають «традиційним» для періоду вагітності. Але це не зовсім так — молочниця, хоч і часто виникає в період виношування, не є нормальним показником і повинна лікуватися.

При запаленнях піхви, які називаються кольпітами, виникає відчуття печіння, свербіж, починаються виділення з кислуватим запахом. Але навіть за цих симптомів не можна відразу ставити діагноз «кандидоз» і призначати собі лікування самостійно. Так, як кольпіт супроводжує багато інфекційних захворювань, потрібно обов’язково відвідати гінеколога і пройти обстеження, для встановлення точного діагнозу. Тоді курс лікування буде призначений вірно.

Мікрофлора піхви.

У нормальній мікрофлорі піхви «проживають» молочні бактерії — палички Дедерляйна, і невелика кількість лейкоцитів. Лейкоцити являють собою клітини, які борються з грибками і бактеріями. Нормально для мікрофлори піхви — це наявність декількох спор, які не становлять небезпеки для здоров’я.

При якихось запаленнях і інфекціях кількість спор значно збільшується. Стає більше і лейкоцитів, які починають боротьбу з шкідливими бактеріями. Власне, щодо збільшення лейкоцитів і визначається порушення здорової мікрофлори піхви. А виявлення спор грибків діагностує кандидоз.

Лікування кандидозу.

При вагітності кандидоз приносить набагато більше занепокоєнь. Статеві гормони підвищені і грибки розмножуються більш активно. Тому свербіж і виділення під час вагітності відчутні сильніше. При цьому кандидоз передається і партнеру жінки, тому його лікування повинні проходити обидва.

Зазвичай кандидоз лікується місцевими і системними препаратами. Місцеві впливають безпосередньо на мікрофлору піхви, а системні приймаються всередину і проводять роботу в шлунково-кишковому тракті.

Системне лікування більш ефективно, але воно не підходить для вагітних, тому що занадто токсично. Тому при вагітності кандидоз лікують протигрибковими медикаментами місцевого застосування. Зокрема, це ністатин і пимафуцин.

Пимафуцин.

Препарат пимафуцин при вагітності безпечний, нетоксичний, і водночас показує хорошу ефективність лікування кандидозу. Саме тому його частіше, ніж ністатин, призначають для лікування молочниці при вагітності.

Пимафуцин відноситься до фармакотерапевтичної групи протимікробних, протиглистових і протипаразитарних засобів. Непатентована назва препарату пимафуцин — натамицин. Для лікування кандидозу пимафуцин призначається у вигляді вагінальних супозиторіїв.

В одному супозиторії знаходиться 100 мг натамицина, цетиловий спирт, твердий жир, полісорбат, карбонат гідрогену натрію, адипінова кислота, сорбітний Тріоліт. Діюча речовина натамицин порушує функції клітинних мембран, і знищує мікроорганізми. Дріжджовий грибок Candida albicans, що викликає кандидоз, найбільш чутливий до дії натамицина.

У препарату мало протипоказань, тому пимафуцин при вагітності призначається частіше за інших. Лише підвищена чутливість до деяких з компонентів, що містяться в супозиторії, можуть бути причиною відмови призначення пімафуцина. Найчастіше реакція на етанол служить протипоказанням до призначення.

Курс лікування Пимафуцин встановлює лікар, виходячи з індивідуальних особливостей.

Трапляється, що при відсутності лікування кандидозу молочниця передається плоду під час пологів. У цьому випадку не тільки мати, а й дитина потребують лікування кандидозу. Безпека препарату дозволяє призначати пимафуцин новонародженим. Застосування пімафуцина можливо без припинення лактації.

Категорія: Вагітність і пологи


Коментарів: 2
  •  
    Гість  28.03.2016 06:02

    Я б при вагітності не зважилася приймати пимафуцин, хто знає, як це ліки буде в майбутньому діяти. Може краще використовувати содовий розчин або відвари з трав.

  •  
    Гість  30.08.2016 11:06

    Шановна, klarita59, пимафуцин не приймають, а застосовують! Абсолютно безпечний і чудовий препарат! Я дві вагітності тільки їм і рятувалася. Тим більше його можна застосовувати і при годуванні груддю. А содовий розчин і відвари трав якраз можуть і викидень спровокувати, адже приймати ванночки і спринцюватися вагітним категорично протипоказано!


Додати коментар

*

*

Ваш коментар: