Методи лікування позаматкової вагітності

зміст статті

Методи лікування позаматкової вагітності

Якщо діагноз позаматкова вагітність підтверджується результатами всіх аналізів, то метод лікування завжди призначається один — хірургічне втручання. Більш ранні терміни виявлення захворювання дозволяють уникнути серйозних ускладнень, і використовувати найбільш щадну хірургічну операцію.

Послідовність дій лікарів буде продиктована низкою умов. Серед них варто виділити: особливості розміщення плідного яйця, спосіб переривання вагітності, загальне станом хворої (враховуватиметься її вік, наявність дітей і бажання ще мати дітей).

Лапароскопія

Якщо терміни позаматкової вагітності ще невеликі, а також відсутні симптоми розриву труби і внутрішньої кровотечі, то в цьому випадку намагаються зберегти маткові труби, щоб було більше можливостей для подальших вагітностей. Операція проводиться методом лапароскопії, коли розрізають черевну стінку.

Такий метод запобігає зайву травматизацію тканин черевної порожнини. В результаті зменшується ризик появи спайкового процесу, який може бути викликаний операцією. Інструмент вводиться через невеликий розріз, який роблять на шкірі. Лапароскоп має оптичну систему, завдяки чому хірург контролює свої дії через монітор.

Туботомія

При такому вигляді операції відбувається розтин маткової труби. З неї, а потім і з черевної порожнини видаляються елементи плодового яйця. Такий вид операції дозволяє зберегти трубу, яка згодом зможе виконувати свою основну функцію повноцінно.

Тубектомія

Проводиться вже в тих випадках, коли стався розрив маткової труби і є внутрішня кровотеча. Доводиться робити порожнинну операцію, з видаленням пошкодженої маткової труби, і зупинкою внутрішньої кровотечі. Теоретично трубу можна зберегти, але вона вже не буде повноцінно функціонувати і, швидше за все, призведе до повторного розвитку позаматкової вагітності.

Оцінити стан труби перед операцією допоможе обстеження за допомогою лапароскопа. Результати проведеного дослідження стануть підставою для прийняття рішення щодо збереження чи видаленню маткової труби. Якщо ж є внутрішньо кровотеча, то лапароскопічне обстеження не проводиться, т. К. Воно вимагає значних витрат часу на підготовку. А рясна крововтрата вимагає негайного втручання, для боротьби з подальшої крововтратою і шоком.

Використовуються і медикаментозні методи лікування позаматкової вагітності: В просвіт труби вводять глюкозу за допомогою ендоскопічного препарату або використовують такі препарати, як метотрексат і т. Д. Їх дія полягає в зупинці подальшого поділу клітин. Однак широкого поширення дані методики не мають, т. К. Після них часто бувають ускладнення. Оперативне втручання поки залишається єдиним дієвим методом.

Категорія: Здоров'я


Коментарів: 3
 •  
  Гість  10.02.2016 14:32

  На превеликий жаль, наша медицина поки що не такому рівні що б проводити такі операції як лапароскопія, туботомія та інші медикаментозні методи. Єдиний метод лікування це видалення труби разом з плодовим яйцем. Причому не важливо на якому терміні вагітності жінка звернулася до лікарів. Я переконалася в цьому на власному досвіді (

 •  
  Гість  03.04.2016 20:50

  А мені робили лапароскопію при підозрі на позаматкову вагітність (якої і не було). Даремно шарпали нерви тільки і погрожували видаленням труби. Вагітність була в нормальному місці, через тонусу не побачили.

 •  
  Гість  02.09.2016 21:19

  У будь-якому випадку лікування позаматкової вагітності тільки оперативне. І часто — ургентне. Тому краще застрахуватися і у випадку затримки і позитивного тесту відразу зробити УЗД.


Додати коментар

*

*

Ваш коментар: