Майстер клас: шиємо коротке трикотажне плаття

зміст статті

Що робити, якщо в магазинах не вдається знайти плаття потрібної довжини, фасону і кольору? У цьому випадку можна спробувати зшити нескладне трикотажне плаття модного фасону будинку за один день. Вам допоможе наш майстер клас по самостійному пошиття такої сукні з покроковим фото.

Шиємо коротке трикотажне плаття за один день

Матеріали для шиття

 • тонка трикотажна тканина довжиною 1м (ширина тканини 150см)
 • нитки під колір тканини
 • ножиці
 • калька, лінійка і олівець
 • голка і шпильки
 • швейна машинка
 • кольоровий крейда або змилок (якщо тканина темна)
 • вимірювальна стрічка
Шиємо коротке трикотажне плаття за один день

Де взяти викрійку?

Можна змоделювати викрійку самостійно, знявши свої мірки і витративши значну частину часу на побудову потрібної моделі сукні.

Але можна зробити простіше. Пошукайте у себе в шафі майку або топ, щоб використовувати цей виріб в якості основи викрійки.

Перед тим як використовувати майку в якості викрійки для даного сукні, побудуйте на кальці (міліметрівці або газеті в крайньому випадку) прямокутник шириною рівною # 188; обхвату стегон з надбавкою (заміряємо обхват стегон, робимо прибавку 5-10см, для того щоб плаття сиділо вільно, і ділимо отриману цифру на 4 — це і буде шукана ширина прямокутника). Довжину робимо близько 70см.

Візьміть майку складену навпіл і розташуйте її в намальованому на кальці прямокутнику.

Орієнтуємо майку в правому верхньому куті прямокутника (можна лівому верхньому), так щоб її згин прилягав до однієї його лінії, а верхня точка лямки стикалася з іншою лінією.

Обводимо контури майки.

Потім ставимо на обведеному контурі точку посередині між лінією талії і лінією грудей. Тепер потрібно з цієї точки провести плавну криву до лінії стегон.

Далі можна підкоригувати лінії вирізу горловини для спинки і переду, пройми і ширину лямок.

Обводимо контури викрійки і вирізаємо.

Шиємо коротке трикотажне плаття за один день

Інструкція з пошиття трикотажного плаття

1. Вирізаємо перед і спинку плаття.

Шиємо коротке трикотажне плаття за один день

2. Складаємо перед сукні навпіл, докладаємо горловину сукні до складеного навпіл залишку тканини, обводимо контур. Прибираємо перед сукні, вирізаємо з тканини дугу повторює виріз горловини шириною 3см. Те ж саме робимо з вирізом спинки сукні та проймою.

Шиємо коротке трикотажне плаття за один день
Шиємо коротке трикотажне плаття за один день

У результаті повинно вийти 6 деталей.

Шиємо коротке трикотажне плаття за один день

3. Зшиваємо разом перед і спинку сукні, а також заготовлені деталі для оздоблення горловини і пройми.

Шиємо коротке трикотажне плаття за один день

4. Заколюємо шпильками деталі сукні так, як показано на фото. Зшиваємо їх по краю на машинці (попередньо всі деталі краще змітати).

Шиємо коротке трикотажне плаття за один день

5. Вивертаємо пришиті відрізки тканини на внутрішню сторону сукні, підгинаємо низ сукні до потрібної довжини і підшиваємо непомітними стяжками.

Шиємо коротке трикотажне плаття за один день

6. Виверніть плаття на лицьову сторону. Воно готово!

Шиємо коротке трикотажне плаття за один день

Рада

При виборі трикотажної тканини віддавайте перевагу тій, яка не електризується. Багато трикотажні тканини в магазинах дуже красиві, але сильно електризуються, через що одяг з них просто некомфортно носити, особливо в спекотні літні дні.

Категорія: Мода і стиль


Коментарів: 10
 •  
  Гість  31.10.2015 16:15

  Вже пару років лежить подарований відріз трикотажного матеріалу для сукні, все ніяк не можу зважитися пошити самостійно. Спробую зробити сукню з даного майстер-класу.

 •  
  Гість  04.12.2015 15:04

  Обтачку треба б проклеїти, а ще проклеїти на сукню місця, де буде шов з обтачкой — щоб пройми і виріз тримали форму і не потягнулися. А ідея мені сподобалася — особливо з майкою!

 •  
  Гість  09.01.2016 22:21

  Прийшло літо, хочеться вже скоріше оновити свій гардероб, а витрачати гроші на дорогі сукні неохота, легше і простіше вже зшити самої, навіть для починаючої швачки.

 •  
  Гість  14.01.2016 18:25

  Віддаю перевагу шити трикотажні сукні практично без викрійки. Використовувати трикотаж для шиття надзвичайно зручно. Він прекрасно драпірується і приймає потрібну форму.

 •  
  Гість  09.03.2016 23:06

  Літо почалося …. Сидимо шиємо нові дрібнички. Це плаття — теж непоганий варіант. Є шматок підходящої тканини, дуже навіть симпатичною, так що днями пошию собі таке. Спасибі автору за ідейку.

 •  
  Гість  29.03.2016 03:32

  Непоганий майстер-клас. Я теж собі вирішила зробити сукню. Тільки я взяла тканину в горошок. Сукня дуже круто вийшло і до швачці не довелося йти.

 •  
  Гість  13.04.2016 16:19

  Поки не можу знайти нитки, які будуть еластичні і не будуть ущільнювати шов — при використанні звичайних шов на оверлок стає розтягнутим і хвилястим. Де можна купити нитки для трикотажу?

 •  
  Гість  07.06.2016 09:12

  Я починаюча кравчиня, намагалася пошити це плаття. Викрійка вийшла, але от прострочити трикотаж в мене не виходить. Дуже тягне строчка. Порадьте мені, будь ласка, як виправити цей момент.

 •  
  Гість  09.07.2016 04:03

  плаття чудово. дуже просто зробити …

 •  
  Гість  05.08.2016 14:51

  Чудна річ для літньої обновки. Весна вже господарює повноправно, і озирнутися не встигнеш, як по-тихому підкрадеться справжнє літо. А для спеки політиці з тонкого трикотажу своїми руками плюс простота елегантності — саме те! Але найбільше приваблює, що шиється воно так швидко.


Додати коментар

*

*

Ваш коментар: