Легкі пологи. Кесарів розтин

Легкі пологи. Кесарів розтин

У Росії 50% жінок народжують за допомогою кесаревого розтину, в європейських країнах ця цифра ще більше.

У сучасному суспільстві жінки прагнуть зробити кар’єру, забезпечити матеріальне становище, і радість материнства відсувається на другий план. Отже, дітонародження переноситься до 35 років і старше. Але з віком жінка набуває комплекс захворювань, що позначається на тяжкості перебігу вагітності та пологів. Також у подружніх пар старшого віку підвищується ризик розвитку хромосомних захворювань у дитини.

Розвиток репродуктивних технологій лікування безпліддя (ЕКЗ, сурогатне материнство) збільшило ризик розвитку проблем при пологах. Майже всім цим породіллям проводять кесарів розтин.

Часто при внутрішньоутробної діагностики (УЗД плоду) виявляються проблеми здоров’я дитини, і кесарів розтин знижує ризик розвитку ускладнень у малюка. Операцію можуть провести і за бажанням породіллі. Але слід пам’ятати, що ця серйозне хірургічне втручання, яке може призвести до тяжких ускладнень.

Останні дослідження вчених показали, що у дітей, народжених таким шляхом, можуть діагностуватися проблеми адаптації в суспільстві, комплекси неповноцінності. Людина при народженні повинен подолати непростий шлях народження. При операції дитина позбавляється цього досвіду, що може позначитися на формуванні його особистості.

Однією з причин застосування кесаревого розтину є повторні пологи. Але зараз, заздалегідь обстежити, можливо народити самостійно. Сформований рубець на матці порушує повноцінну скоротливу функцію матки, що може призвести до розриву матки. Необхідно планувати наступну вагітність. До гінеколога потрібно прийти до її настання і зробити УЗД. Оцінку стану рубця на стінки матки необхідно провести кілька разів: на терміни 12 тижнів, в 21-22 тиждень і в 37-38 тиждень вагітності.

Звичайно, в екстрених випадках, кесарів розтин — єдиний спосіб сприятливого результату пологів. На сьогоднішній день частіше використовуються епідуральна або спинномозкова анестезія. При нею ускладнень і побічних ефектів майже в 10 разів менше, ніж при використанні загального наркозу. Під час операції породілля постійно перебуває у свідомості. Для запобігання інфікування вводять антибіотики. Після їх скасування можна буде годувати дитину.

Операція триває близько години. Повторна операція триває трохи довше, так як робиться по попереднім розрізам. Після операції вже через кілька годин рекомендується рухатися в ліжку, а на наступний день сідати. Шви знімають через тиждень, а виписують на 10-й день. Необхідно 1-2 місяці берегтися і не піднімати тяжкості. Матковий рубець гоїться протягом 4-5 тижнів після пологів.

Попередньо питання про пологах вирішується в жіночій консультації або медичному центрі, де спостерігається вагітна. Рішення приймає акушер-гінеколог та інші фахівці. Жінці необхідно психологічно налаштуватися на позитивний результат пологів.

Категорія: Вагітність і пологи


Коментарів: 9
 •  
  Гість  30.12.2015 14:03

  На мою думку, жінка повинна вдатися до кесаревого розтину виключно в екстреному випадку, так як не можна випробувати всю радість материнства без перенесених страждань під час пологів

 •  
  Гість  13.01.2016 21:10

  Кесаревого розтину стає все більш популярно тільки з острах болю при переймах. Кесареве, це екстрене рішення, тільки у випадку складної вагітності. Я за природні пологи, хоча сама моторошно цього боюся.

 •  
  Гість  22.02.2016 23:02

  Я сама пройшла через цю операцію, звичайно не за власним бажанням (екстрене кесареве) але на власному досвіді можу сказати, що нічого в цьому страшного немає. Звичайно, це вважається великим стресом для дитини, але краще так, ніж ускладнення які часом виникають у дитини після складних природних пологів.

 •  
  Гість  05.04.2016 16:27

  Хто сказав, що кесареве — це легко? Раз є свідчення, значить вже не все так просто, плюс анестезія, шви, довший період перебування в пологовому будинку, психологічний аспект, чомусь багато матусь, яким позапланово зробили кесарів, т. К. Вони не змогли народити самостійно, сиділи всі пониклі , навіть хохотушки впадали в депресію. Найцікавіше, що вони всі вважали себе неповноцінними чи що, раз довелося вдатися до допомоги скальпеля. Багато починають звинувачувати лікарів у тому, що їм легше порізати, ніж почекати поки все відбудеться природним шляхом, але це неправильно! У нас до останнього борються за природні пологи, навіть коли я вже просила кесар, т. К. Боялася за дитину, все одно не стали, впоралися своїми силами)) І велике їм спасибі!

 •  
  Гість  24.04.2016 16:46

  Коли лежала в пологовому будинку помітила що лікарі розділилися на два табори: одні за природні пологи навіть якщо перші були кесареве, і є інші показники нібито для кесарів; інші при найменшому переношування вже хочуть кесар. Я з подругою народжували в один період. У мене були природні пологи, а у неї кесареве, різниця звичайно величезна. Я ввечері бігала по палатах ділилася щастям, а вона навіть не могла себе обслуговувати не кажучи вже про дитину. Її ще довго мучили шви які нили на погоду, вона не могла самостійно гуляти з дитиною так як коляску піднімати із за швів не можна було. Можна посперечатися що легше народити і тут же забути біль коли увідешь своє чудо або зробити кесарів і довго відновлюватися.

 •  
  Гість  18.05.2016 22:48

  Свої пологи згадую зі здриганням. Відсутність родової діяльності, 12:00 сутичок під крапельницею, і ніякого розкриття …… Кесарів було єдиним виходом. Другі пологи — тільки кесарів, на природні я більше ніколи не наважуся.

 •  
  Гість  16.07.2016 22:52

  Звичайно, краще народжувати природним шляхом, але якщо це загрожує здоров’ю матері або дитини, то необхідно прислухатися до лікаря. Головне, щоб малюк народився здоровий і мама змогла відчути щастя материнства повною мірою. Коли ти тримаєш на руках дитинку, зовсім неважливо як він з’явився на світ.

 •  
  Гість  16.08.2016 23:15

  Страшного в цій операції і правда нічого немає. Тільки наслідки для мами можуть бути самими неприємними. Наприклад, освіта спайок. Вони з’являються майже у всіх, що пройшли через кесарів. А це вже ціла проблема для організму.

 •  
  Гість  13.09.2016 03:46

  У мене були показання до кесареве, і все пройшло відмінно, роблячи операцію, можна бути впевненим, що з дитиною буде все добре, не буде ДЦП та інших хвороб як при природних пологах. Про спайках вперше чую.


Додати коментар

*

*

Ваш коментар: