Корисні поради татам

Корисні поради татамВиховуючи свою дитину, ми всі чекаємо від нього подяку у своїй старості, але ніхто не може знати, як все скластися. Нікому не вийти виховати своє чадо не промахнувшись, не зробити помилки при вихованні. Але як зменшити промахи у виховному процесі? Ось деякі поради татам:

1. Точність і можливість. Всім зрозуміло і ніхто не буде сперечатися з тим, що в нашій «мирської» життя, наші діти — це квіти, тільки не забувайте, що в житті повним повно інших, що не виконаних робіт і вимог. Зокрема батько завжди дає приклад своїй дитині, причому живий, він показує себе, свою поведінку, своїми справами, свою вихованість. Необхідно пам’ятати про взаімосочетанія уваги батьків з самостійністю дитини.

2. Слово не можна необхідно в процесі виховання. Буває, розбалували, дитина перестає відчувати кордону, його переповнює радість, сміх і тоді не допоможуть ні вмовляння, ні бесіди, щоб вгамувати бешкетника. Тільки чітке слово не можна або вистачить, сказане батьком допоможе дитині раз і назавжди з’ясувати для себе сенс цих слів.

3. Не варто ставити перед дитиною варіанти на вибір. Найчастіше тато виховує малюка способом вибору, наприклад, «Або ти добре поїси або я не дозволю сьогодні дивитися телевізор». Тобто ви тим самим ставите перед ним не конкретну вимогу, а умова того, що б домогтися бажаного, необхідно зробити поставлена ​​вимога. Виходить, що цим глава сімейства втрачає своє верховенство в сім’ї.

4. Для дитини дорослі — це приклад. Завжди, не дивлячись на ситуації, наші діти всьому вчаться у старших, будь то тато, сусід, вихователь, вчитель чи просто перехожий. Тому і тато, і мама є прикладом і саме їм в першу чергу необхідно контролювати свою поведінку, тон, в процесі з’ясування стосунків.

5. Ви не «владика» і не «цар». Папа — це зразок, до якого тягнеться його спадкоємець або спадкоємиця, але не варто зловживати, щоб не вознести себе до «царя на троні». Слідуйте за малюком поруч з його життя, а не на крок чи два попереду. Якщо в чомусь батько не прав або він щось не може зробити — необхідно в цьому зізнатися, не боячись здатися «слабким».

6. Вірність шанується. Врахуйте майбутнє покоління бути вірним своїй сім’ї в будь-яких життєвих ситуаціях, у важких і в радісних життєвих ситуаціях.

7. Не дивлячись не на що, пам’ятайте, що батько це в першу чергу чоловік. У наш сучасний час праця вже не поділяють на чоловічий чи на жіночий. Але це зовсім не означає, що маляті не потрібен хтось із батьків. У деяких сім’ях буває так, що «годувальником» є мами, а татам доводиться справлятися по господарству, але тут то їм не слід ставати м’якотілим, при всьому він все ж залишається чоловіком, у якого є характер, моральність і сила.
Папа — дуже багато в цьому слові, це і друг, і наставник, і порадник, і охоронець. Головне не ваше ставлення, зовнішність, зрозумійте що батько — це не професія, а покликання, тому мало просто робити все правильно, треба дуже цього хотіти. Адже не важко знайти спільну мову з татом, здружиться з ним, не дивлячись на те, що він ваш батько.

Категорія: Сім'я і діти


Коментарів: 3
 •  
  Гість  16.12.2015 22:41

  Як мені здається, тата роблять кілька непоправних помилок: 1. Це коли вони не цікавляться дитиною, звалюючи на те, що вони цілий день працюють і дуже втомлюються. 2. Правильно автор каже, що слово не можна має бути чітким, тому що багато тата, забуваючи про це, дурять з дітьми і дозволяють їм багато чого недозволеного, через що мами виходять дуже суворими, а тата — коханими.

 •  
  Гість  11.08.2016 21:38

  Саме татове "не можна" повинно бути самим твердим. Більше того, він зобов’язаний стежити, щоб і інші вихователі не змінювали своїх рішень.

 •  
  Анна  30.10.2016 23:26

  Про незамінність батька у процесі виховання дітей є цікавий матеріал у №10 психологічного журналу «Експеримент»


Додати коментар

*

*

Ваш коментар: