Класичний масаж: можливості, неправильний масаж. Як вибрати масажиста

зміст статті

Що потрібно знати про класичний масаж

Відвідуючи спа-салон, клієнти можуть гідно оцінити хіти сезону: і «пом’якшувальні обгортання з козячим молоком», і «скраб з апельсином і тростинним цукром». Потім настає черга «компресу для обличчя з паприкою». Одна з найпопулярніших новинок — гідромасажна кабінка, де потік води більше схожий на гірський струмок. Що ж є самим затребуваним при такому асортименті екзотичних процедур? Дивно, але це класичний масаж усього тіла.

Можливості класичного масажу

Зараз загальний класичний масаж, як ніколи, популярний. Це не просто фраза з рекламного проспекту. Асоціація масажистів і спортсменів РФ провела опитування більше тисячі росіян і з’ясувала, що двоє з семи дорослих жителів країни в 2012 році відвідували масажиста, 80 відсотків з них робили це більше одного разу.

Якщо раніше лікування масажем, по суті, було просто розкішної розслаблюючій процедурою, тепер це загальноприйнята терапія, яка допомагає у всіх видах м’язового болю, включаючи хронічні болі в спині, кистьовий тунельний синдром і затискання м’язів плечового пояса. Крім цього масаж допомагає при ряді інших захворювань — від безсоння до деяких видів раку.

На тлі бурхливого зростання популярності масажу виникає питання: наскільки він безпечний, оскільки сама індустрія ще недостатньо структурована. Експерти стверджують: найголовніше — зі знанням вибрати масажиста і, само собою, техніку масажу.

Як вибрати масажиста

Гарні новини — в медичних звітах і базах страхових компаній практично немає відомостей про випадки, коли регулярний масаж шкодив здоров’ю. Саме тому класичний масаж придбав офіційний статус в медицині і люди стали компетентні в питаннях, які травми тут можливі і що потрібно робити, щоб уникнути їх. Проте в колах фахівців йдуть гарячі суперечки про те, який оптимальний рівень кваліфікації майстра. Наприклад, для отримання сертифікату потрібно всього 290 годин практики. Добре, якщо ці години проходили в програмі навчання, що має клінічну спрямованість, тоді крім знання механіки, методики масажу «студент» отримав і лікарську базу.

Опинившись на масажному столі, зверніть увагу на різноманітність рухів фахівця — повинні бути задіяні подушечки і кісточки пальців, лікті і кулаки. Кращі масажисти вміють грамотно використовувати навіть вагу свого тіла, синхронізуючи натискання з ритмом дихання клієнта.

Не менше значення має і взаємна симпатія. Професіонали в спа зазвичай розмовляють з клієнтом перші кілька хвилин, щоб він розслабився і відчув себе комфортно. Справжні умільці витрачають на це ще менше часу — за їхніми словами, однієї-двох хвилин достатньо, щоб зрозуміти, чи є контакт між масажистом і клієнтом.

Як визначити неправильний масаж

Існує шість найпоширеніших помилок при класичному масажі.

 1. Занадто швидке або інтенсивне натискання — «руйнування бар’єру» з пацієнтом.
 2. Занадто багато рухів — синдром «тремтячих рук».
 3. Нездатність розрізняти м’які тканини (наприклад, м’язи, зв’язки, сухожилля) — однаковий вплив на різні ділянки тіла.
 4. Нездатність підлаштуватися під клієнта — «напруга в результаті опору».
 5. Невірні руху тіла, блокування стимуляції через ноги — «заземлення клієнта» (ноги, як гирі).
 6. Неправильне використання рук при масажі (наприклад, пальці замість ліктів або куркулів).

Зверніть увагу, класичний масаж м’язів — якщо він зроблений правильно, то зробить на вас біохімічне вплив. Мова не тільки про релаксації, але і про зниження загальної тривожності і поліпшення імунітету. Хіба можуть конкурувати з цим антицелюлітні обгортання і маски з паприки?

Категорія: Здоров'я


Коментарів: 3
 •  
  Гість  09.01.2016 07:13

  Автор пише, що масаж може допомогти при раку. Це неправда. Якщо навіть є найменша підозра на онкологію, масаж категорично забороняється.

 •  
  Гість  03.06.2016 18:18

  Масажист повинен при масажі вміти використовувати і пальці, і лікті, і кулаки, але далеко не будь-якому пацієнтові потрібен масаж ліктями. Хороший масажист станом пацієнта вирішує, який "арсенал" використовувати.

 •  
  Гість  05.07.2016 18:48

  Дійсно, хороший масаж, набагато краще всяких обгортань. І в наші дні класичний масаж актуальний через "помолодшали" хвороб спини. Намагаюся хоча б раз на рік пройти курс такого масажу.


Додати коментар

*

*

Ваш коментар: