Якщо дитина — хвастунишка

Якщо дитина - хвастунишка

Хвалькуватість — це не найбільший порок, за який можна застосовувати суворе покарання, але і залишати його без уваги теж не можна.

Відомо, всі якості, як хороші, так і погані, дитина часто бере від батьків. І якщо ви раптом помітили, що ваш син або дочка часто хвалиться перед ровесниками («Мої іграшки краще, ніж у тебе», «А я малюю краще за всіх», «Я найрозумніший» і т. П.), То причину потрібно шукати в сімейних взаєминах. Це не говорить про те, що дитину потрібно перестати хвалити і бути більш суворими. Просто у випадках, коли він дійсно заслужив похвалу, не варто говорити про те, що він «Самий» (розумний, добрий, красивий …). Поясніть, чим добре його поведінку і вчинки, і як це може стати в нагоді в житті. Таке ставлення змусить чадо задуматися і покаже, що батьки задоволені ним.

Потрібно розвивати у дитини адекватну самооцінку, і навіть самокритичність з малих років. Нехай сам вчиться оцінювати свої вчинки — правильно він поступив в конкретному випадку чи ні. Ніколи не варто порівнювати малюка з іншими, він повинен усвідомити, що всі люди і різні, і в цьому полягає їх специфіка та інтерес, а доводити свою перевагу можуть лише слабаки.

Хвальком дитина може стати не тільки в тій родині, де його вважають кумиром. Обділені батьківською увагою діти не менш часто задаються перед однолітками, привертаючи до себе увагу таким способом. Таким батькам варто переглянути свої принципи виховання.

Категорія: Сім'я і діти


Коментарів: 3
 •  
  Гість  15.11.2015 04:07

  У мене син у дитинстві теж постійно всім розповідав, що у нас вдома багато грошей, що влітку ми відпочиваємо на Канарських островах і в нас є яхта. Хоча цього нічого у нас немає. Але з віком все пройшло, зараз ми сміємося, коли згадуємо його розповіді.

 •  
  Гість  05.04.2016 00:30

  Мій в саду перед дітьми начебто не хвалиться. Але зате вдома: мама, правда я самий розумний, красивий, сильний і т. П. Звичайно, періодично я його хвалю за якісь вчинки, досягнення, але без вживання слова "самий". Звідки він це взяв, не розумію.

 •  
  Гість  14.06.2016 13:35

  А я думаю, що трохи хвастощів не завадить, більше буде вірити в свої сили. Головне — вчасно зупиняти малого, щоб він не особливо цим захоплювався.


Додати коментар

*

*

Ваш коментар: