Як правильно виховати дитину. З чого складається виховання

зміст статті

Діти — квіти життя, і з цим не посперечаєшся. Адже діти — це найголовніше в житті кожного батька. І всі прагнуть правильно виховати свою дитину. Тільки розуміння «правильності» часто виявляється різним. Отже, з яких компонентів складається виховання.

Правильне виховання дітей

Спілкування

Головним критерієм у правильному вихованні є спілкування з дитиною. І спілкуватися треба починати, коли малюк ще перебуває в утробі матері. Вчені визначили, що дітки, з якими спілкувалися під час вагітності, народжуються вже більш розвиненими, спокійними і здатними до сприйняття нової інформації, ніж дітки, з якими не розмовляли майбутні батьки.

Як правило, діти з самого народження страждають від нестачі спілкування з батьками. З народженням малюка у мами з’являється багато турбот по догляду за дитиною і сім’єю, на ній весь будинок, готування, прання, прибирання і т. Д. Глава сімейства в цей час працює, приходить втомлений, і на спілкування не залишається часу. Це найбільша помилка. Не можна дозволяти побутовим проблемам позбавляти батьків такого задоволення, як спілкування з малюком.

Саме період дитинства дуже важливий у вихованні дитини. У цей час у нього закладаються дуже важливі риси. Зараз йому не потрібно багато уваги, адже він мало спить, і в кожну таку, тому дорогоцінну хвилину треба розмовляти з ним, говорити, який він улюблений, красивий, бажаний і щасливий малюк. Звичайно, дитина ще не розуміє сенсу слів, але заряд, який вони несуть, позитивно позначається на його самопочутті та розвитку.

Дотики

Дотик — це другий за важливістю критерій правильного виховання дитини. Ніяке спілкування не обходиться без дотику. Торкання дуже важливо для вашого малюка, і чим частіше це відбувається, тим більше захищеним він себе почуває. Батьківське дотик безпосередньо впливає на його гарне психологічний і фізичний стан, а також сприяє правильному розвитку розумових його здібностей. При ніжному погладжуванні імпульси спрямовані в центр і кору головного мозку. Малюк все більше починає пізнавати навколишній світ. За допомогою дотиків до долоньках у нього стимулюється центр мовлення. А чим раніше дитина почне говорити, тим більше можливостей для спілкування з батьками з’явиться. Такі діти ростуть більш добрими, м’якими і люблячими, так як у них формується стереотип люблячої його сім’ї.

Багато хто думає, що діти в дитинстві нічого ще не розуміють. Це думка дуже помилково, адже відчуття, отримані дитиною в цьому віці, залишаються в пам’яті на все його життя. Тому дуже важливо залишити в його пам’яті саме хороші, позитивні і приємні спогади. Це добре відбивається на формуванні дитячого характеру.

Навчання

Дуже маленький відсоток в характері людини закладається генетично. В основному все в дитини мимоволі чи свідомо вкладають батьки. Навчання — це третій важливий критерій правильного виховання. Тут головне — не втратити час. Уже в трирічному віці дитина є м’яким «пластиліном», з якого можна ліпити хорошої людини, або, як кажуть, «губка», готова вбирати навчання. У цьому віці можна починати вчити малюка премудростям життя. Зрозуміло, що не треба позбавляти його дитинства і зубрити з ним якісь непосильні його маленькому уму речі. Треба займатися з малюком згідно з його віком, що не намагаючись забігати вперед. Це може знизити його бажання пізнавати.

Гра

Більшість дорослих недооцінюють це дитяче заняття. Однак для нього завжди треба знаходити час, адже за допомогою гри дитина пізнає світ і вчиться взаємодіяти з ним. Гра теж впливає на виховання дитини. Дитина повністю в неї занурюється і отримує величезну кількість позитивних емоцій. У всіх дітей є улюблені ігри, і завдання батьків — з’ясувати, яким іграм їх чадо віддає перевагу. Потрібно також постаратися обов’язково брати участь у них самим.

Найголовніше — частіше прислухатися до дитини, і він сам відповість на всі запитання батьків: як виховувати, як вчити, як спілкуватися.

Категорія: Сім'я і діти


Коментарів: 22
 •  
  Гість  17.11.2015 07:54

  Всі батьки хочуть щоб їхні діти були вихованими, але як це зробити. Я вважаю, що кожна мама або тато повинен слухати своє серце, тому всі діти індивідуальні, а найближчі люди відчувають чого хоче їх дитя!

 •  
  Гість  07.12.2015 12:37

  Взагалі-то мені виховання нагадує ходьбу по канату — можна все зробити правильно, головне — дотримуватися правильного шляху і не шарахатися з боку в бік.

 •  
  Гість  14.12.2015 19:03

  Щодо пластиліну я б посперечалася. У три роки у дітей вже такий характер, все що хочеться, чи не виліпиш. Є ще й інша сторона — багато матусь занадто буквально сприймають необхідність навчання і починають з дворічного віку вчити читати або тягають за всякі заняття замість того, щоб з дитиною грати і розвивати його саме через гру та спілкування. Плюс свій приклад, без цього ніяк.

 •  
  Гість  24.12.2015 05:06

  Дитина — це "дзеркало" сім’ї, він запам’ятовує підсвідомо все, що бачить і чує вдома. Тому виховувати потрібно з народження, показувати приклад у всьому. І головне — виробити в дитини правильну систему цінностей.

 •  
  Гість  13.01.2016 05:01

  Так, новонароджений чоловічок як чистий аркуш паперу. У ньому від батьків у спадщину закладений дуже скромний мінімум і все інше в нього треба вкласти. І насправді це не так вже й складно, просто не треба впадати в крайнощі. Мені здається, немає нічого доброго ні в занадто суворому вихованні, ні в демократії, плавно переростає в диктатуру дитини. Потрібно дбати і про фізичне, і про інтелектуальний та моральний розвиток маленького чоловічка. І не забувати про здорову атмосферу в сім’ї та соціалізації.

 •  
  Гість  30.01.2016 10:20

  Безсумнівно, дитині потрібно приділяти дуже багато часу і уваги. А адже багатьом батькам це просто в тягар. Їм простіше спихнути дитини кому-небудь з родичів, ніж самим з ним займатися.

 •  
  Гість  06.02.2016 13:19

  Діти — важлива частина нашого життя. Малюки, як молоді паростки, добре ростуть і розвиваються, якщо проявляти до них увагу і турботу. Батьківська любов і турбота дуже важливі для подальшого розвитку дитини. І питання Оленці, а якщо дитина сама вчиться читати, рахувати? Моїй доньці 3 роки, вона знає і англійську, і російський алфавіт. Це погано?

 •  
  Гість  22.02.2016 09:22

  Так, виховання потрібно з народження. Багато виховують свою дитину за тим принципом, як їх виховували. А варто весь час вчитися життя разом з дитиною. Тільки хороший особистий приклад і увага допоможе закласти в дитині основи хорошого виховання.

 •  
  Гість  07.03.2016 00:30

  Якщо дитина бажаний, йому приділяється стільки часу, що на все вистачає сил: і обійняти-поцілувати, і казку розповісти, і вивчити чогось, і приклад показати, і пояснити щось. Часом це відбувається усвідомлено і цілеспрямовано, часом — просто живе і дорослішає чоловічок у сім’ї, де багато читають, говорять на різних мовах, шанувальників, обговорюють книги, — він вбирає це з молоком матері, для нього ЦЕ природно. Але й те, що він бачить на вулицях = життєву правду, яка не завжди хороша і правильна, він повинен знати. Тоді він буде готовий до життя, зможе вибрати — який рівень самосвідомості йому подобається більше: те, що отримав з родини або те, чого навчила підворіття.

 •  
  Гість  20.03.2016 07:14

  З дітьми треба розмовляти, знаходити спільну мову, повинні бути загальні цікаві. Дітям треба приділяти час а не відфутболювати один до одного.

 •  
  Гість  30.03.2016 20:08

  Іноді подивишся на вулиці як деякі матусі кричать на своїх трирічних, аж острах бере. Так можна перетворити дитину в закомплексованого і озлобленого. А адже якщо спокійно все пояснити, показати на своєму прикладі, то ефект буде набагато краще. Хотілося щоб побільше мам прочитали дану статтю і перейнялися.

 •  
  Гість  12.04.2016 09:58

  Мені іноді здається, що не я виховую своїх дітей, а вони мене. Це через них мені довелося вранці робити зарядку, відмовитися від не корисно їжі, дотримуватися режиму. Тільки власним прикладом можна чогось добитися.

 •  
  Гість  26.04.2016 07:37

  Дуже головне у відношенні з дитиною — повага! Не дивитися на нього, як на власність, а поважати, як особистість. І увага, і спілкування з малюком повинні бути якісними і не зводитися до однієї опіці!

 •  
  Гість  16.05.2016 20:45

  Так, якщо дитину як особистість не поважати — не вийде його підготувати до життя. Потрібна порада, а не наказ. І якщо дитина в дитинстві щось від вас недоотримав — ви ж згодом і постраждаєте …. Є привід задуматися!

 •  
  Гість  28.05.2016 15:19

  Добре, коли всі чотири пункти у батьків "працюють" разом. Наприклад, навчання з дітьми взагалі краще проводити тільки у вигляді гри. А спілкування без дотиків теж неповноцінно.

 •  
  Гість  12.06.2016 15:57

  Велике спасибі за поради, дітям потрібно приділяти якомога більше уваги адже діти це найцінніше в житті кожного батька.

 •  
  Гість  22.06.2016 20:58

  Є така англійська прислів’я: "Чи не виховуйте своїх дітей! Виховуйте себе!". Мені вона дуже сильно подобається. Так, виховувати дитину треба, але, якщо дитина чує одне ("Не роби так!"), А бачить інше (як батьки так роблять), нормального виховання не виходить. Це все одно, що відучувати сина палити з сигаретою в зубах.

 •  
  Гість  03.07.2016 23:06

  Перший час, як малюк народився було дуже важко справлятися з ним, а про виховання я взагалі мовчу. Але з часом я зрозуміла, що найголовніше це спілкування з дитиною і ласка. Зараз намагаюся більше часу грати, розповідати про навколишні предмети. А обнімашкі і целовашкі у нас відбуваються цілими днями. І я бачу як мій син радіє всьому цьому і я розумію, що виховую його правильно.

 •  
  Гість  22.07.2016 11:15

  Не треба виховувати дітей. Тим більше з якихось правилам. Дітей необхідно любити, але не до маразму. Любов до дитини виражається не в кількості часу, проведеного разом, чи не кількості обіймів і поцілунків. Ви можете цілодобово бути поруч, але залишатися чужими. Особисто я вважаю вищим щастям, коли дитина своєю радістю спочатку ділитися зі мною, а потім біжить до друзів. І не боїться прийти до мене зі своїми проблемами, бо знає: ми разом знайдемо вихід.

 •  
  Гість  03.08.2016 20:15

  Виховувати дітей нелегко, це креативний праця, яка вимагає ретельності, колосального терпіння і конкретності думок. Діти різні, тут потрібен підхід ….

 •  
  Гість  15.08.2016 20:34

  Коли в родині є взаємна любов, то ця любов огортає і дитини. У найпершу чергу, треба вчити дитину доброті, милосердю, взаємоповаги, дружби. Для мене важливо дати своїм дітям поняття про Божу любов, прищепити їм цінності Христа.

 •  
  Гість  31.08.2016 06:44

  РЕКОМЕНДУЮ КНИГИ УНІВЕРСИТЕТУ ЖИТТЯ "Як правильно виховувати ДІТЕЙ" І "ЯК БЛАГОПОЛУЧНО ВИХОВАТИ ДИТИНИ".


Додати коментар

*

*

Ваш коментар: