Фізичний розвиток дитини на другому місяці життя

Фізичний розвиток дитини на другому місяці життя

За другий місяць свого життя малюк повинен набрати близько вісімсот грам і витягнутися в зростання на три-чотири сантиметри. Таке швидке зростання потребує відповідного енергетичному забезпеченні. Малютка в цей період спить по сімнадцять, а то й по двадцять, годин на добу, а маминого молока випиває п’яту частину від своєї маси. Тобто, якщо малюк важить приблизно чотири кілограми, то за день він з’їдає практично вісімсот грам молока. Але не варто забувати, що ці показники всього лише стандарт. Тому батьки не повинні хвилюватися, якщо їх дитина буде більше часу спати, або ж набере за цей час не вісімсот грам, а всього лише шістсот. Здоровенький малюк сам знає, скільки він хоче на даний момент з’їсти маминого молочка і сам про це дасть зрозуміти. Тривалий здоровий сон і достатнє харчування для дитини на другому місяці життя і є основними джерелами енергії, які потрібні маленькому в цей період стрімкого зростання. Необхідність звернутися до педіатра виникає лише тоді, якщо до кінця другого місяця матусі ніяк не вдається налагодити годування і тривалий сон малюка.

У період другого місяця життя малюк вже піднімає голівку, лежачи на животику, і тривалий час може утримувати її. Якщо дитину підтримувати в сидячому положенні, то він може злегка похитувати своєю голівкою. Мимовільне посмикування м’язів в цей період відбувається набагато рідше, ніж це було в перший місяць. Малютка вже може утримувати деякий час іграшку, при цьому міцно обхопивши її долонькою. У період неспання може довільно і безцільно бити кулаками повітря.

Від стану шкіри дитини в основному залежить його здоров’я і добре самопочуття. Батькам не варто забувати, що шкіра грудничка ще настільки ніжна і непристосована до навколишнього середовища, що не повною мірою може протистояти різних травм та інфекційних бактеріям. Саме тому потрібно шкірі малюка приділяти особливу увагу. Купати крихітку найкраще щодня в один і той же час увечері перед годуванням. Для купання необхідно приготувати заздалегідь:

  • дитячу ванночку;
  • глечик для ополіскування;
  • термометр для вимірювання оптимальної температури води;
  • пінку для купання;
  • банний рушник або махрову пелюшку.

Після купання знадобляться (теж приготувати заздалегідь):

  • чисте дитяча білизна, тобто сорочечку, повзунки, шапочку і шкарпетки;
  • підгузники;
  • ватяні палички;
  • перекис водню, зеленка;
  • дитячий крем або масло після купання, щітка для волосся.

Температура повітря в кімнаті, де будете купати малюка, не повинна бути вище 25 градусів, а температура самої води не повинна перевищувати 37 градусів. На другий місяць життя малюка у воду для купання можна додавати пінку для дитячого купання. Тривалість процесу купання не повинна перевищувати п’яти хвилин.

У цей період життя діткам подобається перебувати на руках у тата, щоб він розгойдувався в різні сторони або легенько підстрибував.
До закінчення другого місяця малюка повинні оглянути педіатр, окуліст, ортопед і обов’язково невропатолог.

Категорія: Сім'я і діти


Додати коментар

*

*

Ваш коментар: