Чоловічі сльози. Чому плачуть чоловіки?

Чоловічі сльози

Якщо жіночі сльози вже давно нікого не дивують, то плаче чоловіка можна побачити рідко. Невблаганна статистика показує, що чоловіки довго не живуть і, можливо, одна з причин цього вкрай сумного факту саме в тому, що вони не мають морального права на плач.

Насправді, чоловіки теж плачуть, але набагато рідше і, не виносячи це на публічний огляд і не показуючи навіть самим близьким і рідним людям. Як правило, чоловік плаче, сховавшись подалі від усього світу, щоб ніхто не міг побачити його рідкісних, але важких сліз.

Так вже природа-матінка розпорядилася, що чоловіча стать переживає всі події свого життя глибоко в своїй душі. Але це не означає, що вони відчувають менше болю, коли втрачають коханих та близьких людей або менше щастя, коли у них народжується довгоочікуваний спадкоємець. Численні експерименти показали, що чоловічі переживання більш глибокі і виразні, ніж жіночі (поверхневі), а це означає, що горе і біду чоловіки переживають набагато довше і сильніше.

Чому плачуть чоловіки?

Але що ж може змусити плакати справжнього чоловіка? Безсумнівно, програш улюбленої футбольної команди або раптове закінчення пива в холодильнику — це аж ніяк не привід пустити сльозу. На відміну від середньостатистичної жінки, яка від душі може поридати над розірваним панчохою або зламаним нігтем, чоловікові для його сліз необхідна по-справжньому вагома причина. Смерть, розрив або щирі сльози щастя через те, що збулася мрія — ось ті приводи, які можуть змусити людину пустити сльозу.

Ще справжні чоловіки плачуть на війні, втрачаючи своїх нерозлучних друзів і товаришів по службі, і у обелісків, згадуючи всі минулі жахи і гірко страждаючи від того, що пройшли молоді роки, не принісши з собою щастя і радості. Плачуть чоловіки у дорогих серцю могил і покинутих будинків дитинства, де колись могли вдосталь насолоджуватися солодким спілкуванням з батьками.

Чоловічі сльози дуже часто порівнюють з розплавленим свинцем. Вони такі ж важкі, як цей матеріал, тому що кожна сльозинка містить в собі невимовний біль, гірке і безвихідний розпач або ж навпаки, щастя всього життя, вистраждане колись власною душею. І чоловічі сльози також обпалюють, як і свинець. Кожна пролита сльозинка випалює палаючий слід на щоках того, хто плаче, і на серці того, хто стане свідком цих дорогоцінних сліз.

З кожним роком все більше і більше чоловіків вмирають набагато раніше своїх дружин. Просто в один день у них відмовляється працювати багатостраждальне і переобтяжене печалями і болем серце, забираючи життя назавжди. І хіба цей сумний факт не привід зламати жорстокий стереотип про чоловічі сльози !? Численні інфаркти та інші захворювання — це наслідок того, що рік за роком всі пережиті події, стреси і невдачі гіркої купою накопичувалися і відкладалися в чоловічій душі.

Усі люди мають право на власний світ, свої трагедії і переживання, своє особисте щастя, мрії і свої почуття. І на сльози також мають право! Те, що їм з дитинства втовкмачували в голову про мужність, хоробрість і безстрашність, ще не означає, що, побачивши чоловічі сльози, жінка відразу повинна обсипати і без того втомленого від життя людини докорами або насмішками.

Навпаки, мудра жінка повинна розуміти, як просто справжньому, сильному чоловікові плакати. Вона завжди підтримає в таку скрутну хвилину і проявить турботу. Чоловіки мають таке ж моральне право на сльози, як на повітря, любов або секс.

Звичайно, це не стосується тих псевдомужчін, які плачуть по будь-якого приводу в надії, що це пом’якшить жінку, сильнішу духом ніж сама людина. Це вже скиглії, які ламаються в житті кожен раз, коли їх очікує наступне розчарування.

Категорія: Відносини


Коментарів: 20
 •  
  Гість  06.02.2015 21:42

  А мій молодий чоловік частенько тихо плаче коли ми дивимося разом душевні фільми. Мені так хочеться його в цей момент обійняти, притиснути до себе, це так мило коли твій улюблений пускає сльози ….

 •  
  Гість  22.02.2015 22:03

  Я все ж думаю, що кожен чоловік індивідуальний і кожен висловлює свої емоції по-різному, хтось переживає все всередині, а хтось ні, не можна підгортати всіх під один стереотип. Наприклад, мій чоловік, коли у нього померла мама був невтішний і плакав не ховаючись.

 •  
  Гість  09.03.2015 09:19

  Це погано насправді. Та й фільми душевні різні бувають. Якщо це "Король лев" то з вашим молодим чоловіком явно що щось не те. Якщо ж це "Форпост" то можна зрозуміти. Та й часто це свідчить про незрілість.

 •  
  Гість  14.03.2015 04:28

  Чоловічі сльози — це нормальне явище! Всі ми люди, просто в силу виховання, вважається, що чоловікові не личить плакати, адже він є представником сильної статі. Однак, при нормальному вихованні, чоловічі сльози нічим не відрізняються від жіночих. Навпаки, випустивши з себе сльози, набагато швидше можна відновитися, ніж переборювати смуту в собі!

 •  
  Гість  31.03.2015 21:38

  Шкода мені чоловіків, їх з дитинства привчають бути сильними і не проявляти слабкість, не лити сльози. Толі ми жінки — виплакала і на душі легше! Не бачу нічого поганого якщо чоловік пустить скупу сльозу, адже треба як то виплеснути свою печаль.

 •  
  Гість  23.04.2015 20:50

  А через що чоловікам плакати? адже ми жінки такі гарні, турботливі й уважні по відношенню до них!

 •  
  Гість  30.04.2015 17:10

  Nata7, мене б навпаки це дратувало. Я вважаю, справжній мужічна не повинен плакати через таку дрібницю як зворушливий фільм.

 •  
  Гість  17.05.2015 19:28

  Мені ось, чесно, не подобається такий поділ у вихованні: якщо хлопчик — плакати не можна, якщо дівчинка — можеш нюні пускати з приводу. Емоції не можна тримати в собі, а й з приводу плакати теж не можна — ось як треба виховувати діток.

 •  
  Гість  08.06.2015 00:01

  Чоловіки не хочуть показувати свої сльози, адже це явна ознака слабкого місця! А адже справжні чоловіки і асоціюються у нас, як стійкі, міцні. З цього і не хочуть показувати!

 •  
  Гість  10.06.2015 02:28

  Ми самі встановили такі стереотипи. Чоловік має право показати свою слабкість. Він же чоловік. Звідси і виходить, що жінки живуть довше.

 •  
  Гість  29.06.2015 09:16

  Тому що ми жінки більше емоційні ніж чоловіки. Я от особисто просто терпіти не можу, коли чоловіки ведуть себе як баби.

 •  
  Гість  12.07.2015 06:34

  Чоловік повинен вести себе як мужик, серйозний, витривалий, твердий, але у них теж є емоції, і я думаю багато хто не плачуть не тому що від такої серйозний, не втративши свою позицію, а тому що йому соромно перед дівчиною виштовхнути свої емоції, не все ж можуть зрозуміти його. Якщо чоловік плаче, то насамперед він довіряє, і не боїться зізнатися.

 •  
  Гість  24.07.2015 21:26

  Сльози улюбленого бачила одного разу, на самому початку відносин, коли він почув і побачив у відносинах те, чого не чув і не бачив ніколи ні від однієї жінки у своєму житті …. Більше не було. Так все стримує в собі.

 •  
  Гість  13.08.2015 23:09

  Абсолютно згодна, що чоловіки тримають свої емоції в собі, з одного боку це добре, а з іншого погано. Добре, тому що вони теж вміють переживати і відчувати, а погано через те що вони все тримають в собі. Тому і старіють набагато раніше жінок і вмирають раніше, все це звичайно сумно. Я знаю що мій чоловік плакав один раз, за ​​багато років що ми прожили разом, і це він робив так, що б ніхто не бачив і не чув, я сама дізналася про це випадково.

 •  
  Гість  04.09.2015 09:04

  Коли ми тільки почали зустрічатися, пройшло десь два місяці, у нас щось не зійшлося. Я запропонувала йому розлучитися. Після цього він випив, і я перший і останній раз побачила, як він плаче. Але зате після цього ми разом і любимо один одного. Я думаю, що це нормально.

 •  
  Гість  06.09.2015 08:54

  А мені здається, що чоловіки плачуть рідше тому, що звикли по іншому вихлюпувати емоції. Вони зазвичай п’ють і б’ють один одному обличчя. Своєрідний спосіб полегшити стан, але треба визнати, дієвий.

 •  
  Гість  28.09.2015 11:57

  Чоловіки звикли не показувати своїх сліз, емоцій і переживань, а з віком з’являються проблеми з серцем і з нервовою системою. Мій чоловік плакав всього один раз, коли ми втратили нашого довгоочікуваного ще не народженої дитини, стільки чоловічих сліз я не бачила у своєму житті ….

 •  
  Гість  18.10.2015 16:00

  Якщо хочеться чоловікові плакати — потрібно плакати, навіщо "тримати" особа, зчепивши зуби, не подавати виду? Той факт, що саме до чоловічої сльозі прилипло слово "скуповуючи" — Це всього лише витрати батьківського виховання, коли хлопчикам штучно ставлять заборона на прояв емоції смутку: "Не плач! Плакати можуть тільки дівчатка!". І нікому такі заборони на користь ще не йшли …. Хіба що гордим батькам, що їхній хлопчик — "справжній чоловік", Що він не плаче. А чи надовго вистачить такого хлопчика / чоловіка?

 •  
  Гість  30.10.2015 01:55

  А потім ми дивуємося, чому чоловік іде в запій, або чому він починає ламати меблі від злості, і багато іншого. Він так вихлюпує свої емоції, краще б поплакав. Ми самі їх такими виховуємо, фраза ти ж мужик, міцно засіла в наших мізках.

 •  
  Гість  09.11.2015 11:14

  На мій погляд, сльози — це найсильніше прояв емоцій!) І не важливо у жінок вони, або у чоловіків!) Головне вони є. Іноді я дивлюся на свого чоловіка і розумію наскільки він сильніший і мудріший за мене, але разом з тим йому не чужі емоції і сльози. І будь то несамовитий фільм або життєва ситуація!) Я люблю свого чоловіка насамперед за те, що він вміє плакати і співпереживати. А думка, що чоловікам чужі сльози — це дурість і неуцтво !!)


Додати коментар

*

*

Ваш коментар: