Бодіфлекс: техніка дихання, комплекс вправ

зміст статті

бодіфлекс

У боротьбі за здоров’я і струнку фігуру можна переглянути і вивчити безліч методик і дієт, але тільки спорт і фізичні вправи можуть бути гарантом того, що результат дієт буде закріплений, а ви будете готові до розбудови своїх звичок. Найкращим варіантом для того, щоб переглянути свої переваги в їжі і налаштуватися на позитивний лад, є система вправ бодіфлекс.

Що таке бодіфлекс

Бодіфлекс — це система вправ, що поєднує в собі особливий порядок дихання, спрямований на збагачення киснем клітин і тканин організму, і додаткові вправи, виконати які може кожна людина, незалежно від стану здоров’я чи віку. Це по-справжньому унікальна система, яка не вимагає важких фізичних витрат, але при цьому дозволяє досягти приголомшливих результатів.

Основа бодіфлекса — це незвичайне дихання. Виконуючи його певним чином, можна спалити в кілька разів більше підшкірного жиру, ніж при звичайних тренуваннях. При цьому щоденний комплекс займає не більше 15 хвилин, а значить, доступний навіть самим зайнятим особам. А подбала про це авторка бодіфлекса — Грір Чайлдерс.

Особливості бодіфлекса. Техніки дихання

Головна особливість бодіфлекса полягає в періодичній затримці дихання, яка сприяє розширенню судин і більш активному насиченню тканин і органів киснем. Це в свою чергу впливає на утворення нових судин і капілярів. Прискорення темпів транспортування кисню по організму в значній мірі впливає на спалювання жирів і нормалізацію обмінних процесів.

Вправи в бодіфлекс розбиті на три основні групи:

  • Ізометричні — робота з однією групою м’язів,
  • Изотонические — спільна робота кількох груп м’язів одночасно,
  • Розтягують — вправи спрямовані на розвиток еластичності м’язів і рухливості скелета.

Варто відзначити, що ефективність застосування бодіфлекса також залежить від кількох простих правил:

  • Заняття повинні бути регулярними
  • Якщо ваша проблема — зайва вага, підбирайте загальні комплекси для всього тіла, а не для конкретної зони. Певні ділянки можна буде відкоригувати потім, коли ви скинете основну масу
  • Не мучте себе дієтами додачу до бодіфлексу — для початку навчіть свій організм боротися з тим, що є, і далі все буде набагато простіше

Тепер про диханні. Це основа вправ в бодіфлекс, тому, перш ніж починати виконувати той чи інший комплекс, ви повинні освоїти дихальні техніки. Щоб зробити це правильно, найкраще стартувати з «початкової пози». Для цього злегка зігніть коліна і упріться трохи вище них руками. Ноги при цьому повинні знаходитися приблизно на ширині плечей, а погляд спрямований вперед. Відчуйте себе в цій позі, відчуйте, як легко контролювати себе і своє дихання, будьте готові до того, що в наступну хвилину вам потрібно буде його різко змінити. І — вперед! Запаморочливий старт з потемніння в очах нормальне явище для бодіфлекса, але воно не повинно вас лякати.

Діафрагмальне дихання

Діафрагмальне дихання — це наступний етап, що складається з декількох кроків. Виконувати його слід з вказаної вище позиції. Серед особливостей даного типу дихання потрібно відзначити той факт, що всі вдихи здійснюються носом, а видихи — ротом.

Отже, крок перший — повноцінний видих ротом до стану, коли буде здаватися, що в легенях нічого не залишилося. По завершенні видиху, слід закрити рот і затримати дихання.

Крок другий — різкий вдих носом, який повинен супроводжуватися характерним звуком. Рот і раніше закритий, губи стиснуті. Виробляємо настільки глибокий вдих, наскільки це можливо при вашій підготовці і знову затримуємо дихання (буквально 1-2 секунди).

Крок третій — розкриваємо рот і різко виштовхуємо діафрагмою все повітря назовні. Робимо це, з силою напружуючи живіт. Видих також повинен супроводжуватися звуком.

Крок четвертий — затримуємо дихання на 8 спеціальних тактів, схиляємо трохи вперед голову і поетапно втягуємо живіт, від паху до ребер. Считаем до восьми, розтягуючи секунду на три рахунку (1-1-1 і т.д.). На даному етапі виконуються всі вправи, так що натренувати всі вісім тактів дуже важливо, хоча вийде не відразу.

Крок п’ятий — швидкий глибокий вдих через ніс, наповнюючи легені до відмови.

Дихання в положенні лежачи

Важливо й дихання в положенні лежачи. Воно складається з 6-ти основних фаз:

  • Фаза живота, спрямована на заповнення нижньої частини легенів. У цій фазі наповнюється низ живота,
  • Фаза ребер — повітря поступово піднімається вгору, розтягуючи ребра,
  • Ключична фаза передбачає подальший вдих з наповненням верхній частині легенів. Руки при цьому можна покласти на ключиці.

Далі всі три фази повторюються, але тепер необхідно здійснити видих. Все необхідно робити плавно, без напруги з періодом в 3-4 секунди.

Комплекс вправ Бодіфлекс

Основний комплекс Бодіфлекс містить всього кілька нескладних вправ, з якими ми зараз і познайомимося.

Підтягуємо ручки за допомогою вправи «Алмаз». Для цього з вихідного початкового положення в момент затримки дихання, з’єднуємо пальці обох рук, розводимо лікті в сторони і тиснемо пальцями один на одного, аж до чергового вдиху. Повторення — 3 рази.

Повертаємо активність кровопостачанню і прибираємо жир з живота за допомогою «Човники». Для цього балансуємо на сідницях, з положення лежачи підняв ноги і верхню частину тіла. Балансування проробляємо також, затримавши подих, і повторюємо вправу 3 рази.

Солодкий «Кренделёк» може бути корисний, якщо ця вправа з бодіфлекса. Для нього з положення сидячи, схрещуємо ноги і здійснюємо скручування в різні боки, впираючись у відповідне коліно. У кожну сторону скручуємося по 3 рази і розвиваємо м’язовий корсет.

«Поза Лука» — відмінний спосіб розвинути поперекові м’язи і гнучкість в цілому. Хочете переконатися? Лежачи на животі, підтягніть стопи і вхопитеся за них руками, а, затримавши подих, прогните поперек і підведіть голову до ніг настільки, наскільки можливо. Повторіть 3 рази.

Зміцнюємо м’язи живота за допомогою спеціального вправи. Для цього з положення лежачи тягнемо руки вгору і піднімаємо невисоко верхню частину тулуба. Працюють виключно м’язи! Робимо 3 рази і переходимо до останнього вправі.

«Ножиці» — лежачи на підлозі, стуляємо ноги, руки кладемо під сідниці. На затримці дихання, відриваємо ноги від підлоги і робимо перехресні руху до чергового вдиху.

От і все! Вже цих вправ вистачить, щоб привести себе в порядок і зміцнити здоров’я. Якщо вам захочеться поринути у світ бодіфлекса по повній програмі, то в подальшому ви зможете ознайомитися з більш складними комплексами і вправами, які дозволять вам взяти своє тіло під контроль.
Категорія: Cпорт


Додати коментар

*

*

Ваш коментар: