Алергія у вагітних Жіночі секрети — сайт для жінок

Алергія у вагітних

Минулий двадцяте століття лікарі вважають «століттям алергії». І зараз частота алергічної хвороби збільшується. За офіційний даними статистики, після 50-х років кількість алергічних захворювань збільшується на 10 відсотків кожні десять років. Деякі доктора дотримуються версії, що половина населення всього світу зараз страждає на різні алергічні хвороби. Бронхіальна астма, контактний і атопічний дерматит, поліноз, алергічний синусит і риніт, харчова і лікарська алергія — це все відноситься до прояву алергії.

Не виключенням вважаються і вагітні. Найчастіше алергія у вагітних зачіпає ніс. Закладеність, нежить, виділення з носа турбують 50 відсотків жінок, які знаходяться в положенні, найчастіше в другому і третьому триместрі вагітності. Результатом такого неприємного явища стає порушення сну, неспокій, слабкість організму. Якщо щось подібне у Вас спостерігалося до вагітності (реакція на шерсть тварин, цвітіння певних рослин), то це і буде алергічний нежить. Але тут головне не переплутати — іноді нежить пов’язаний з гормональним перебудований вагітної жінки — гормональний риніт.

Коли у Вашому організмі збільшується кількість прогестерону і естрогену (так звані «гормони вагітності»), то результатом може стати розслаблення м’язів судин носа, що проявляється чханням, слизовими виділеннями, скрутним диханням носа, може навіть підвищитися температура тіла. Тому не поспішайте користуватися краплями, які звужують судини (наприклад нафтизин) — вони можуть бути небезпечними при вагітності і не дати відповідного результату.

І все ж, що робити, якщо Ви впевнені, що таке погіршення стану викликано алергією? Лікувати таке захворювання можна, навіть потрібно. Не намагайтеся підібрати препарати самостійно — Вам необхідно звернутися зі своєю проблемою до дільничного лікаря-гінеколога поряд з консультацією алерголога. Саме вони повинні вказати Вам протівоалергенние препарати, які не зашкодять майбутньому малюкові і дати рекомендації, як зменшити контакт з винним алергеном.

Інше важливе питання — це передача алергічних захворювань дитині. Тут статистика не втішна — якщо алергією страждають двоє батьків — ймовірність такої хвороби у малюка дорівнює від 60 до 80 відсотків, якщо алергія спостерігається у когось одного — ризик зменшується до 50 відсотків. З нинішньою екологією навіть у дітей здорових батьків алергія зустрічається в 10-20 відсотках.

І все ж спробуйте позитивно налаштуватися, адже стан майбутнього малюка залежить і від Вас. Обов’язково виключіть куріння (в тому числі і пасивне), у міру можливості обмежте контакти з алергенами, під час вагітності не заводьте домашніх тварин. Зараз варто уникати стресів і вести здоровий спосіб життя, це збільшить шанси народити здорову дитину.

Категорія: Вагітність і пологи


Коментарів: 11
 •  
  Гість  20.12.2015 17:48

  Стаття здалася досить цікавою, я з категорії людей, що страждають алергією, і поки ще дітей у мене немає, але я трохи заспокоїлася, що до моїй дитині це не перейде, так як мій чоловік не страждає таким захворюванням і я веду здоровий спосіб життя.

 •  
  Гість  22.01.2016 20:48

  Стаття дійсно цікава і правильна! Я думала, що все це казки щодо куріння і нічим особливо страшним це не обернеться для мого дитинчати. Курити кинути було дуже складно і я скоротила куріння до мінімуму. Сподівалася, що цього буде достатньо. Тепер у моєї дитини моторошна алергія. Не повторюйте моєї помилки !!! Дитина не повинна страждати через наших поганих звичок.

 •  
  Гість  04.03.2016 15:10

  Дівчатка! Я готуюся стати батьком і природно переживаю про здоров’я свого дитинчати. У мене є до вас одне питання. Ось у моєї дружини гостра алергія на цитрусові. А чи є алергія у мене я не знаю. Дівчатка, де і як це можна перевірити?

 •  
  Гість  19.03.2016 00:28

  У мене ніколи не було проблем з алергією, але от під час вагітності у мене на животі з’явився висип, а також пальці на руках і ногах стали моторошно свербіти. Вночі я спати не могла через свербіння. Лікарі сказали алергія, але все це пройшло так само не помітно як і з’явилося. Мarlin11 щодо Вашого питання в лабораторіях роблять алергопроби.

 •  
  Гість  12.04.2016 06:49

  Сама зіткнулася з проблемою алергії під час вагітності. На жаль, на прийомі у алерголога з’ясувалося, що її можна тільки заглушити препаратами, а лікувати алергію можна буде тільки після пологів і припинення годування грудьми!

 •  
  Гість  27.05.2016 12:26

  У мене була алергія під час вагітності на котячу шерсть. Вірніше, алергія була і раніше, але слабко виражена, я навіть і не думала, що це саме алергія, думала, вазомоторний риніт. А під час вагітності симптоми посилилися, довелося віддати кішку, і алергія припинилася.

 •  
  Гість  02.06.2016 05:56

  Останній триместр я так само страждала від алергії, і мені тоді здавалося, що в мене почалася алергія на життя. Текло з носа, сльозилися очі, від улюблених продуктів починалися висипання на тілі (на дитячий діатез схоже). Мені дуже пощастило з лікарем і моїми близькими, які змогли проявити максимум терпіння і турботи: чоловік в ці три місяці став співробітником служби безпеки мого здоров’я, ліквідуючи пил в квартирі і перевіряючи на собі склад страв у кафе, а мама освоїла нові рецепти приготування тих продуктів , які не викликали у організму дратівливих реакцій. Доньці вже рік і два місяці, вона здорова, як і я. А ситуація з алергією, як не дивно, згуртувала нашу сім’ю.

 •  
  Гість  09.07.2016 06:21

  На жаль, число алергіків в найближчі роки буде рости. Саме тому, що хімія все енергійніше вторгається в наше життя, а так само загальне погіршення екології, не сприяють поліпшенню здоров’я. Та ще й позначаються на дитині.

 •  
  Гість  15.08.2016 08:29

  Я теж під час вагітності відчула, що таке алергія. Я думала, що це малюк тисне на легені, тому з’явився кашель. Виявилося, що так себе проявила алергія на квітучу амброзію. Тепер щоосені мучуся.

 •  
  Гість  28.08.2016 11:24

  Мені пощастило під час вагітності, у мене не було ознак алергії. Якось все пройшло благополучно, народився прекрасний і здорова дитина. Але, прочитавши Вашу статтю задумалась. Що захворювання, таке як алергія, може вплинути на здоров’я ще не народженої дитини. Ніколи не думала, що алергія — це так серйозно.

 •  
  Гість  28.09.2016 01:11

  Що не гірко, звичайно, але я б порадила не просто не заводити вихованців домашніх, а й прилаштувати вже наявних в хороші руки. Здоров’я новонародженого — важливіше. При всій любові до тварин — вони є мимовільною причиною багатьох алергічних захворювань!


Додати коментар

*

*

Ваш коментар: